WGLĄD w technologie - 7. Przegląd Filmów Psychologicznych

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 16 marca 2018 - niedziela, 18 marca 2018

WGLĄD to cykliczny projekt organizowany w ramach Koła Nauk Psychologicznych PRAGMA, działającego przy Instytucie Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Celem Przeglądu jest popularyzowanie psychologii w środowisku studenckim, ukazując jej naukowy charakter poprzez projekcje filmów poruszających zagadnienia z nią związane oraz dyskusję.

Dlaczego warto wziąć udział?
Projekt ma za zadanie odmitologizować potoczne myślenie o specjalistach tej dziedziny oraz o nauce jako takiej. Stwarza również możliwość nabycia umiejętności odnajdywania wątków psychologicznych w sytuacjach życia codziennego oraz szerszego zrozumienia motywów i genezy zachowania zarówno swojego, jak i innych ludzi. Podczas przeglądu odbywają się także warsztaty, pozwalające nabrać praktycznych umiejętności powiązanych z głównym tematem każdej edycji.

O czym będziemy rozmawiać?
Tematem tegorocznej edycji jest „WGLĄD w technologie”. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w emisjach filmów poruszających kwestię wpływu technologii na życie człowieka, będą je mogli analizować wraz ze specjalistami, wysłuchując prelekcji filmowych, a następnie podzielić się swoją opinią i refleksją podczas paneli dyskusyjnych.

Co będziemy oglądać?
Trzy dni trwania przeglądu oferują Wam trzy różnorodne spojrzenia na temat technologii:
"Technologia - czynnik kontrolowany"
"Technologia - czynnik psi"
"Technologia - czynnik ludzki"

Kto może wpaść?
Nie musisz być studentem, posiadać wiedzy psychologicznej ani znać się na kinie! Wydarzenie dedykowane jest każdemu zainteresowanemu tematyką oraz podzielającemu nasze przekonanie, że kino jest wyjątkowym kluczem otwierającym drzwi do naszych zacienionych, a przecież pełnych potencjału i bogactwa wnętrz.

"WGLĄD" odbędzie się na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.