Opowieści z Krainy Kwitnącej Wiśni

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Japonia od chwili, gdy Marco Polo przyniósł do Europy pierwsze, zasłyszane w Chinach opowieści o tym niezwykłym kraju, fascynowała ludzi Zachodu. Kraina Kwitnącej Wiśni pociąga swą niezwykłą kulturą i pełną zwrotów akcji historią. Od 7 marca mieszkańcy Krakowa będą mieli okazję zapoznać się z nimi bliżej dzięki organizowanemu przez Stowarzyszenie CTA - Closer To Asia i Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie cyklowi wykładów otwartych "Opowieści z Krainy Kwitnącej Wiśni".

Co dwa tygodnie o godzinie 18.00 sala nr 53 WBP w Krakowie przy ulicy Rajskiej 1 stawać się będzie wehikułem czasu, zabierającym audytorium w podróże po dziejach Japonii. Przewodnikiem po tych niezwykłych wędrówkach będzie Łukasz Czarnecki - historyk, pisarz i publicysta, doktorant Instytutu Historii UJ i współpracownik magazynów "Historia Do Rzeczy", "Mówią Wieki" i "Focus Historia".

7.03
Wykład inauguracyjny: I smętną pieśń zaśpiewał wiatr. Japonia epoki Heian

21.03
Szogun o dwóch lewych rękach, czyli rzecz o wojnie Ōnin

4.04
Samuraj z żelaza

18.04
Chłopski regent i szogun, który zaczekał

10.05
Bogu, co boskie, szogunowi, co szoguna. Chrześcijańskie stulecie w dziejach Japonii

23.05
Przegrane sprawy i ich samurajowie

6.06
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, czyli o przyjaźni polsko-japońskiej

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.