2. Dni Tranströmerowskie

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 7 kwietnia 2018 - niedziela, 8 kwietnia 2018

Poezja i muzyka

„Poprzez swe poetyckie przejrzyste obrazy Tranströmer daje nam niezmiennie świeży wgląd w rzeczywistość” – uzasadniała swą decyzję komisja noblowska, przyznając w 2011 roku Tomasowi Tranströmerowi Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury.

Szwedzkiemu poecie, tłumaczowi i pisarzowi poświęcone będą literacko-muzyczne 2. Dni Tranströmerowskie, które odbędą się w dwóch miastach kreatywnych UNESCO: Katowicach – Mieście Muzyki i Krakowie – Mieście Literatury.

„Ten swoisty festiwal literatury i muzyki skierowany jest do osób zainteresowanych eksplorowaniem niematerialnego dziedzictwa, poszukujących informacji o specyfice poezji, jej kontekstach kulturowych” – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Gościem honorowym będzie Adam Zagajewski, laureat Nagrody Tranströmera z 2000 roku. Krakowską odsłonę wydarzenia zwieńczy koncert w Cricotece Nasze północne miasta z udziałem Royal String Quartet – usłyszymy wiersze Tomasa Tranströmera i Adama Zagajewskiego w interpretacji Mai Komorowskiej i Jerzego Treli. W programie znajdą się także spotkania poetyckie i panele dyskusyjne oraz instalacja performatywno-artystyczna z udziałem Krzysztofa Globisza. (Barbara Zając, miesięcznik „Karnet”)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.