Kuźnia Wiedzy

Pozostałe obiekty

Kuźnia Wiedzy to projekt Kampusu Wielickiego o charakterze naukowym. Jego celem jest popularyzacja nauki, wyjaśnianie występujących w świecie zjawisk, inspirowanie do zgłębiania wiedzy i samodzielnego eksperymentowania. Kuźnia Wiedzy daje możliwość poszerzenia zdobytych w szkole wiadomości.

Kuźnia Wiedzy proponuje 90-minutowe zajęcia pokazowo-warsztatowe z dziedzin naukowych takich jak: matematyka, fizyka, geografia, biologia, chemia oraz muzyka. Ich celem jest pogłębienie wiedzy poznawanej w szkole oraz objaśnianie zjawisk występujących w przyrodzie poprzez liczne eksperymenty. Inspirujące warsztaty rozwijają kreatywne myślenie, dziecięcą komunikatywność i samodzielność.

Warsztaty dla Młodych Odkrywców w co drugą sobotę odbywają się w grupach dostosowanych do wieku uczestników. Znajdzie się tu coś zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. 

Grupy:

  • Inspiracja – zajęcia dla dzieci w wieku 5-6 lat. Podczas warsztatów dzieci pogłębiają już zdobytą wiedzą i szukają inspiracji do zabawy nauką.
  • Odkrywcy – zajęcia dla dzieci w wieku 7-8 lat. Dla tej grupy Kuźnia Wiedzy przygotowała liczne ćwiczenia, które pobudzą naukowców do odkrywania czegoś nowego.
  • Eksperyment – zajęcia dla dzieci w wieku 9 lat i więcej. Główną metodą tych zajęć jest eksperyment. Dzieci podczas warsztatów pod okiem trenera jak w sprawdzimy laboratorium wykonują liczne doświadczenia, obserwują i wnioskują.

1 bezpłatny warsztat Młodego Odkrywcy z krakowską kartą dzieci

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.