Modernizm w Bydgoszczy

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 15 marca 2018, 18:00

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na ostatni wykład z cyklu „Modernistyczne czwartki w MCK” towarzyszący wystawie Lwów, 24 czerwca 1937. Miasto, architektura, modernizm. Tym razem dr Agnieszka Wysocka opowie o mniej znanym i nieoczywistym ośrodku przedwojennej myśli modernistycznej -  Bydgoszczy.

Miasto to wróciło w granice Polski w styczniu 1920 roku i miało wyraźnie ukształtowany układ urbanistyczny. Planiści z jednej strony dostosowywali swoje pomysły do zastanej architektury, z drugiej proponowali własne rozwiązania. Wykład będzie przeglądem najciekawszych obiektów powstałych w Bydgoszczy w latach 20. i 30. XX wieku m.in. dzielnica-ogród Sielanka, osiedle w Lesie Gdańskim czy kościół oo. Misjonarzy.

Agnieszka Wysocka – doktor historii sztuki, absolwentka KUL, wykładowca Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (Zakład Historii Sztuki i Kultury), pracownik Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Bada architekturę i zjawiska kulturowe XIX i XX wieku. Jest autorką książki „Architektura i urbanistyka w Bydgoszczy w dwudziestoleciu międzywojennym” i współautorką opracowań na temat Bydgoszczy i regionu kujawsko-pomorskiego.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.