Manolo Oyonarte. Multiplex

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 9 marca 2018, 19:00 - niedziela, 8 kwietnia 2018

Galeria Sztuki Off Frame zaprasza na wystawę prac hiszpańskiego artysty Manolo Oyonarte.

 „Nie jestem świadomy, w którym momencie sztuka zaczęła tworzyć nierozerwalną część mojego życia. Myślę, że nigdy nie próbowałem być artystą, w rzeczywistości studiowałem architekturę. Podświadomie nieustannie szukałem ołówka, którym szkicowałem bazgroły lub moje oczy zerkały ku niebu, aby odgadnąć kształty w chmurach. Nie wybrałem sztuki jako życiowej drogi, raczej sztuka wybrała mnie i pomimo mojego oporu nie miałem innego wyjścia niż poddanie się temu i cieszenie się nią.” Prace Oyonarte znajdują się w wielu światowych muzeach sztuki współczesnej (m.in. Szwajcaria, Brazylia, Majorka, Argentyna, Włochy) oraz kolekcjach prywatnych. To jego pierwsza wystawa w Polsce.

Wystawa nosi tytuł „Multiplex”. Tytuł ten ma konotacje w filozofii Kanta oraz twórczości rzeźbiarza Jorge Oteiza. Jak mówi artysta, "Mój sposób pracy zaczyna się, gdy umieszczam na stojaku różne kolorowe kształty, więc uważam kolor za kolejny element, który ma swój własny kształt, kolor kształtu tworzy organiczny układ napięć obok elementów geometrycznych, niektórych liter. I tak, obserwuję to, co dzieje się dalej.

Jeśli nic się nie dzieje, to zmieniam elementy, aż mała czerwień nieco zaokrąglona, obok całkiem prostokątnej, wielkiej żółtej płaszczyzny kolidują z elementem geometrycznym. Wstrząsa mną to dogłębnie, unoszą mnie polifoniczne dźwięki, które moja praca wysyła do mnie.To ekspresywna symultaniczność elementów, które pozwalają na malowanie specjalnego wymiaru, jak w przypadku różnych instrumentów muzycznych, z osobistą i kolektywną tożsamością w tym samym czasie.To właśnie nazywam efektem multipleksowym"

Wernisaż i spotkanie z artystą 9 marca 2018 o godz. 19.00. Wstęp wolny.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.