Lem w grafikach Jacka Świdzińskiego

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 2 marca 2018 - piątek, 27 kwietnia 2018

Od 2 marca przed Pawilonem Wyspiańskiego można obejrzeć wystawę Jacka Świdzińskiego poświęconą twórczości Stanisława Lema. Świdziński to jeden z najzdolniejszych polskich twórców komiksowych młodego pokolenia. W latach 2013-2015 opublikował głośną i nagradzaną trylogię zbudowaną wokół tematu myślenia spiskowego (A niech cię, Tesla!, Zdarzenie. 1908 oraz Wielka ucieczka z ogródków działkowych), a w roku 2017 ukazało się Powstanie. Film narodowy – prześmiewcza opowieść o kulisach kręcenia historycznej superprodukcji, a zarazem satyryczna analiza mentalności współczesnych Polaków.

W hołdzie autorowi Dzienników gwiazdowych Świdziński, wielki fan twórczości polskiego mistrza science fiction, opracował „kosmiczne” paski komiksowe (ang. strips), które będziemy mogli oglądać na planszach przed Pawilonem do 27 kwietnia. Wystawa wpisuje się w wiosenno-letni sezon komiksowy w naszym mieście, a także zapowiada program LEM 2021 zaplanowany z okazji setnej rocznicy urodzin pisarza.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.