Kariera Artura Ui

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Opowieść gangsterska

Opublikowana w 1941 roku Kariera Artura Ui miała być wedle słów jej autora Bertolta Brechta „parabolą napisaną po to, aby unicestwić i zniszczyć powszechny i niebezpieczny szacunek wobec wielkich morderców i zbrodniarzy”. Przez pryzmat historii drobnego gangstera, który wkrada się w łaski handlarzy kalafiorów, a następnie brutalnie przejmuje władzę absolutną, Brecht ukazał drogę dojścia do władzy Adolfa Hitlera, bawiąc się przy tym schematami z szekspirowskich kronik i gangsterskich opowieści. Karierę Artura Ui można potraktować też jako uniwersalną opowieść o przemocy, która w rękach ludzi bezwzględnych staje się niesłychanie skutecznym środkiem w zdobywaniu szczytów władzy. 10 marca na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego opowieści tej przyjrzy się reżyser Remigiusz Brzyk. Co z niej wyczyta? Czy okaże się, że „płodne wciąż łono, co wydało zwierza”?

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

REŻYSERIA: Remigiusz Brzyk
Przekład: Sława Lisiecka
Dramaturgia: Radosław Stępień (AST WRD)
Scenografia: Iga Słupska, Szymon Szewczyk
Kostiumy: Iga Słupska
Muzyka: Szymon Szewczyk
Choreografia: Dominika Knapik
Producent: Bartosz Jelonek
Inspicjent: Anna Wójcicka
OBSADA: Dominika Bednarczyk, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Tomasz Augustynowicz, Rafał Dziwisz, Andrzej Grabowski, Grzegorz Łukawski, Karol Kubasiewicz, Daniel Malchar, Marcin Sianko, Wojciech Skibiński, Tadeusz Zięba, Michał Majnicz (gościnnie)

Premiera 10 marca 2018

Duża Scena

udostępnij

więcej

  • 32-57 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.