Spotkania z redaktorami: Filip Modrzejewski (W.A.B)

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 16 lutego 2018, 16:00

Kraków Miasto Literatury UNESCO zaprasza na pierwsze w tym roku Spotkanie z redaktorem - cyklu dyskusji stworzonego specjalnie dla amatorów pisarstwa. Gośćmi są redaktorzy mainstreamowych wydawnictw, którzy nie tylko wiedzą wszystko o rynku wydawniczym w Polsce, ale też często go kształtują.  Za nami spotkania m.in. z Agatą Pieniążek (Znak) o literaturze pięknej, Maciejem Byliniakiem (Dwie Siostry) o literaturze dla dzieci i Julianną Jonek (Dowody na Istnienie) reportażu w Polsce. Teraz czas na literaturę kryminalną: gościem Marii Kuli będzie Filip Modrzejewski, redaktor m.in. serii Archipelagi w wydawnictwie W.A.B.

Komunikacja pomiędzy pisarzami a wydawnictwami bywa skomplikowana. Piszący nie do końca wiedzą, czego wydawnictwa od nich oczekują. Często “na ślepo” wysyłają swoje propozycje i na ogół nigdy nie dostają odpowiedzi, przez co pogrążają się w coraz większej frustracji. Z kolei wydawcy codziennie zasypywani są propozycjami wydawniczymi, które kompletnie rozmijają się z ich oczekiwaniami. Ich frustracja także rośnie, proporcjonalnie do malejącej szansy znalezienia wśród góry e-maili obiecującego debiutu. Czas na współpracę! W ramach nowego cyklu zainicjowanego przez Kraków Miasto Literatury UNESCO, dwie strony spotkają się i zaczną działać wspólnie. Mają w końcu wspólny cel – chcą wydawać książki, które znajdą rzesze czytelników. Jeśli jesteś autorem, chcesz pisać i wydawać, nie przegap tych spotkań! Wiedza, którą zdobędziesz, pozwoli Ci lepiej planować swoją twórczość, dostarczy pomysłów na teksty, którymi wydawcy mogą być zainteresowani i zaoszczędzi niepotrzebnych rozczarowań towarzyszących odrzuceniu rękopisu. Dowiesz się także jak wygląda rynek wydawniczy w Polsce i jak najlepiej szukać wydawcy.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.