Chroń pszczoły z Galerią Bronowice

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 12 lutego 2018 - niedziela, 18 lutego 2018

Już w najbliższy poniedziałek, 12 lutego, w Galerii Bronowice pojawi się stanowisko organizacji Greenpeace. Będzie można dowiedzieć się tu, w jaki sposób należy chronić pszczoły i dzikie zapylacze przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Nie zabraknie projekcji filmu, quizu z nagrodami, informacji o budowaniu hoteliku dla owadów, a także edukacyjnych warsztatów dla najmłodszych. Stanowisko czynne będzie do 18 lutego. 

Na wszystkich chętnych czekać też będzie projekcja filmu o codziennym życiu pszczół w technologii VR, quiz z nagrodami, a także warsztaty edukacyjne dla najmłodszych. Uczestnicy dowiedzą się również, jak własnoręcznie wykonać hotelik dla dzikich zapylaczy.

Ponad 3/4 gatunków roślin uprawnych w Europie rośnie i wydaje plony dzięki pszczołom i innym owadom zapylającym. Niestety liczba zapylaczy drastycznie maleje przez nadmierną chemizację rolnictwa oraz zanikanie naturalnych siedlisk. Tymczasem pszczoły są kluczowe dla produkcji żywności, ponieważ to one zapylają rośliny, które spożywamy. Co trzecia łyżka pokarmu zależy od aktywności owadów zapylających. Aby chronić pszczoły niezbędny jest zakaz stosowania szkodliwych dla nich substancji w rolnictwie. Pomóc można również dokonując odpowiedzialnych wyborów podczas zakupów w sklepach spożywczych i ogrodniczych.                                 

Stoisko Greenpeace w Galerii Bronowice będzie otwarte od 12 do 18 lutego, w godz. 10.00-19.00, w strefie pod ringiem (poziom 0). Warsztaty edukacyjne dla najmłodszych odbędą się w sobotę, 17 lutego, w godz. 11.00-16.00.   

udostępnij

więcej

  • wstęp wolny
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.