Future Shorts Zima | Krótki metraż w BALu

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 15 lutego 2018, 21:00

Początek roku skłania ku podsumowaniom i przemyśleniom na temat minionego czasu, ale także ku snuciu spektakularnych planów na przyszłość. Zimowa propozycja Future Shorts oscyluje właśnie wokół szeroko pojętej kategorii czasu... W programie bowiem m. in. dokumentalny portret zegarmistrza, który czas “stwarza”, nostalgiczna podróż bohaterki filmu “Cilaos”, związana z godzeniem się z przeszłością, natomiast optymistyczny wymiar czasu jako oczekiwania na nowe doświadczenia odnajdziemy w historii Joan, spragnionej nowych wyzwań i z niecierpliwością patrzącej w przyszłość. Z pewnością w którejś z tych charyzmatycznych postaci odnajdziesz samego siebie. Future Shorts Zima to program złożony z 6 krótkometrażowych filmów, w tym fabuł, dokumentu, teledysku i eksperymentu, pochodzących m. in. z Wielkiej Brytanii, Belgii i Holandii, Brazylii.

The Watchmaker
reż. Céline Embleton, Wielka Brytania 2016, dokument, 9 min.
Poetycki portret irańskiego zegarmistrza, którego filozoficzna zaduma nad rzemiosłem zaprasza do refleksji nad tym, jak my ścieramy się z czasem w pędzącym świecie.
The Summer Movie
reż. Emanuel Mare, Belgia 2016, fabuła, 30 min.
Jest lato. Philippe jedzie samochodem z rodziną na wakacje. Nikt nie przejmuje się turystami, miejscami postojowymi, sierpniowym słońcem, a to niepokoi Philippe. Ma ochotę wracać, ale powstrzymuje go przed tym 9-letni syn, Balthazar.
The Combine
reż. Tina Rivera, Stany Zjednoczone 2017, teledysk, 4 min.
Psychodeliczna wizja okresu żniw z zastosowaniem techniki lo-fi.
Cilaos
reż. Camilo Restrepo, Francja 2017, fabuła, 13 min.
Kobieta wyrusza na poszukiwania swojego ojca, aby dotrzymać obietnicy złożonej umierającej matce. Wiedziona jest rytmem Maloya, rytualnej pieśni z wyspy Reunion. Cilaos to więzy, które wiążą zmarłych i żyjących.
Wild Horses
reż. Rory Stewart, Wielka Brytania 2017, fabuła, 26 min.
Joan od okresu adolescencji jest unieruchomiona w domu z powodu zespołu chronicznego zmęczenia. Kiedy jednak trener zachęca ją, aby bardziej się starała, ona daje się ponieść emocjom i ryzykując nawrót choroby, opuszcza dom w poszukiwaniu nowych doznań. Oraz konia.
Green Screen Gringo
reż. Douwe Dijkstra, Holandia, Brazylia 2016, eksperyment/dokument, 16 min.
Za zielonym ekranem cudzoziemiec odkrywa czarującą, lecz wzburzoną Brazylię, gdzie ulice są sceną dla polityki, sztuki i uczuć, a gringo może się temu tylko przyglądać.
Łączny czas pokazu: 98 min.
Zestaw w polskiej i angielskiej wersji językowej.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.