Salon Książki Krakowskiej: „Wokół Rynku Kleparskiego” oraz „Zwierzyniec zaprasza - Rakowice

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 15 lutego 2018, 18:00

Na kolejnym spotkaniu z cyklu Salon Książki Krakowskiej przedstawimy Państwu wydawnictwa opowiadające o Kleparzu i Rakowicach.
Pierwsza z nich to kolejna pozycja z serii „Wokół…” wydawana przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa o tytule „Wokół Rynku Kleparskiego”. Przewodnik autorstwa Walerego Bubnia przybliża dzieje tej części Krakowa. Autor zabiera czytelnika na spacer wokół Rynku Kleparskiego, wspominając o najważniejszych zabytkach i zachęcając do refleksji nad ich historią.
Druga z prezentowanych publikacji, to katalog towarzyszący wystawie „Zwierzyniec zaprasza - Rakowice”, którą można zwiedzić w Domu Zwierzynieckim do 25 lutego 2018 r.
Wydawać by się mogło, że Rakowice są znane każdemu mieszkańcowi Krakowa, ale czy na pewno? Większość pytanych Krakowian błędnie wskaże cmentarz lub ul. Rakowicką, jednak ani cmentarz nie leży w Rakowicach, ani ul. Rakowicka nie prowadzi do Rakowic…Gdzie zatem znajdują się Rakowice? Jak wygląda historia tej dawnej wsi?
Odpowiedzi na te i inne pytania, znajdą Państwo w prezentowanej publikacji.

W spotkaniu wezmą udział:
Mateusz Drożdż (Wiceprzewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik. Czerwony)
Mateusz Niemiec (MHK)
dr Walery Bubień (MHK)

Spotkanie poprowadzi Marcin Baran.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.