Świat wielkiej muzyki: Stacey Kent

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 26 kwietnia 2018, 20:00

Wieloświaty

W pierwszym tegorocznym koncercie z cyklu Świat wielkiej muzyki wystąpi Stacey Kent – artystka prawdziwie światowa. Jest Amerykanką, ale szlify, które uczyniły z niej jazzową diwę, zdobywała w Londynie. Jako absolwentka komparatystyki śpiewa w kilku językach – oprócz angielskiego są to francuski i portugalski. Co ciekawe, pasję do poezji francuskiej Stacey zawdzięcza swojemu dziadkowi, Rosjaninowi wychowanemu w kraju Galów. W mowie portugalskiej zakochała się podczas pierwszej wizyty w Brazylii i obiecała swoim fanom, że kiedy wróci, będzie już mówić w ich języku. Oczywiście dotrzymała słowa!

W jej wykonaniu możemy posłuchać m.in. jazzowych standardów, ballad Serge'a Gainsbourga i piosenek w stylu bossa nova, ale szczególnym powodem do dumy są dla artystki utwory napisane specjalnie dla niej przez męża-saksofonistę Jima Tomlinsona i noblistę Kazuo Ishiguro. Wszystko śpiewa elegancko, subtelnie i zjawiskowo.

Igor Kuranda, magazyn „Karnet”

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.