Kino przyjazne sensorycznie

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Uwaga!!! Marcowy pokaz odwołany!

W repertuarze Cinema City znajdą się specjalne seanse przyjazne sensorycznie dla dzieci i dorosłych autystycznych oraz z zespołem Aspergera. Projekcje będą się odbywać cyklicznie, w jedną sobotę miesiąca w wybranych kinach w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, Toruniu i Katowicach. Podczas seansów na salach zostaną zapewnione warunki odpowiednie dla osób autystycznych i z zespołem Aspergera.

Seans przyjazny sensorycznie to nowość na polskim rynku. Umożliwia on osobom autystycznym pełniejsze uczestnictwo w kulturze. Podczas tych seansów na sali kinowej będą panować specjalne warunki:

  • światła nie będą w pełni zgaszone, tylko przyciemnione;
  • również dźwięk filmu zostanie przyciszony, by nie przeszkadzał dzieciom nadwrażliwym na dźwięk;
  • sala będzie wypełniona maksymalnie w 65-70%, co zapewni widzom dużo większą swobodę;
  • podczas seansów sensorycznych nie będzie obowiązywać zasada całkowitej ciszy, czyli widzowie będą mogli na głos komentować bieg wydarzeń, śmiać się, śpiewać, tańczyć, biegać, klaskać itp.;
  • wejście i wyjście na salę będzie odbywać się tą samą drogą, co zmniejszy lęk przed nowym miejscem oraz ułatwi poruszanie;

Cinema City umożliwi wniesienie na seans własnego jedzenia, a bezpośrednio przed seansem nie będą wyświetlane reklamy. Kasy kina zostaną uruchomione pół godziny przed rozpoczęciem filmu.

22.02.20, 11.00 - Urwis

21.03.20, 11.00 - Gang Zwierzaków

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.