Premiery psychologiczne w KPB

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

 Cykl spotkań prezentowany w Kinie Pod Baranami. Projekcjom najnowszych i najciekawszych produkcji filmowych towarzyszy dyskusja na temat psychologicznego wymiaru prezentowanych dzieł filmowych oraz ich znaczenia w kontekście współczesnej wiedzy o zdrowiu psychicznym człowieka. Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem. Spotkanie poprowadzą Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk - studentki V roku psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, prowadzące filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ.

14 marca 2018, 20.15
THE PLACE | THE PLACE       

reż. Paolo Genovese, Włochy 2017, 105'
Tajemniczy mężczyzna codziennie siedzi przy tym samym stoliku w restauracji. W zamian za wykonanie specjalnego zadania oferuje spełnienie najskrytszych marzeń. Psychologiczny thriller twórcy Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie.

24 kwietnia 2018, 18.00
ZNIKASZ | DU FORSVINDER
reż. Peter Schønau Fog, Dania 2017, 117'
Znikasz to opowieść o mężczyźnie, który z powodu guza mózgu niemal z dnia na dzień staje się zupełnie innym człowiekiem raniąc przy tym swoich bliskich i dopuszczając się przestępstw. Fenomenalne kino, które stawia pytanie o to, na ile jesteśmy podporządkowani biologii, a na ile świadomie kierujemy się własną wolą.


O PROWADZĄCYCH:
Anna Nicieja – studentka V roku psychologii stosowanej UJ. Kocha kino, z wyprzedzeniem wyszukuje nadchodzące premiery filmowe, które mogłyby ją zachwycić i dzięki którym mogłaby poszerzyć swe horyzonty. Poprzez liczne wolontariaty i staże zdobywa doświadczenie z dziedziny psychologii klinicznej, psychologii osobowości i psychoterapii. Współprowadzi w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.
Katarzyna Staleńczyk – studentka V roku psychologii stosowanej UJ. Filmy nie są dla niej czystą fikcją – są próbką rzeczywistości, dlatego traktuje je jako pretekst do rozmów, przemyśleń i źródło nowych spostrzeżeń. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii rozwojowej, społecznej, psychopatologii i psychoterapii. Koordynowała Przegląd Filmów Psychologicznych WGLĄD, prowadzi również w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.

 

udostępnij

więcej

  • 20/15 zł; 14 zł (senior)
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.