„Kształt wody” przedpremierowo w KPB

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 14 lutego 2018, 19:00

Nominowany do 13 Oscarów, laureat Złotego Lwa na MFF w Wenecji oraz dwóch Złotych Globów - „Kształt wody” - przedpremierowo w Kinie Pod Baranami. Najnowszy film wizjonerskiego reżysera Guillermo del Toro, twórcy wyróżnionego trzema Oscarami „Labiryntu Fauna” to baśniowa opowieść dla dorosłych, w której główna bohaterka nie wypowiada ani jednego słowa... Jak mówi wcielająca się w jej postać Sally Hawkins: tym, co pcha Elisę w stronę nieznanego jest siła miłości.

Na ekranie Hawkins partnerują: Octavia Spencer, Michael Shannon, Richard Jenkins. „Kształt wody” łączący w sobie wiele gatunków filmowych - od wystawnych musicali po trzymający w napięciu film noir, wyraźnie nawiązuje i ożywia nieprzemijającą magię filmów o potworach, grając na naszych podstawowych emocjach, czyli lęku, porzuceniu i zagrożeniu, lecz także ciekawości, zachwycie i pożądaniu.

„Woda przyjmuje kształt każdego naczynia, w jakim się znajdzie i chociaż ma w sobie delikatność, jest najpotężniejszą i najbardziej plastyczną siłą we wszechświecie. Podobnie jak miłość, prawda? Bez względu na to, jaki nadamy jej kształt, wciąż pozostaje miłością, czy odnosi się do mężczyzny, kobiety czy też innego stworzenia”.
- Guillermo del Toro o swoim filmie

 

udostępnij

więcej

  • 22/15/14 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.