Noc czarnych komedii Martina McDonagh w Kinie Pod Baranami

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 27 lutego 2018, 21:15

Kino Pod Baranami zaprasza na filmową noc z mistrzem czarnego humoru Martinem McDonagh. W programie pokaz pełnometrażowego debiutu reżysera, czyli Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj; łączących thriller z czarną komedią 7 psychopatów oraz - przedpremierowo - nagrodzonych trzema Złotymi Globami Trzech billboardów za Ebbing, Missouri.

Talent brytyjskiego reżysera i scenarzysty, Martina McDonagh, już w 2006 roku dostrzegła Amerykańska Akademia Filmowa, przyznając mu Oscara za scenariusz do krótkometrażowego filmu Six Shooter. Wkrótce potem pełne absurdalnego, czarnego humoru dialogi i nieprawdopodobne zwroty akcji stały się jego znakiem rozpoznawczym.

Maraton filmowy w Kinie Pod Baranami rozpocznie przedpremierowy pokaz najnowszego dzieła reżysera i zarazem jednego z faworytów w tegorocznej oscarowej rywalizacji. Trzy billboardy za Ebbing, Missouri to doskonale wyważony, mroczny komediodramat opowiadający o matce zamordowanej nastolatki walczącej o sprawiedliwość. Sfrustrowana brakiem działań ze strony policji, Mildred Hayes umieszcza prowokacyjny napis na trzech tablicach reklamowych przy drodze do miasteczka, wypowiadając tym samym wojnę lokalnym władzom. W główną bohaterkę wcieliła się niezrównana, nagrodzona Złotym Globem Frances McDormand (Fargo), której towarzyszy inny zdobywca statuetki Sam Rockwell (Zielona mila) oraz Woody Harrelson (Urodzeni mordercy). Wszyscy troje mają również szansę zdobyć Oscara podczas tegorocznego rozdania nagród Amerykańskiej Akademii.

W programie znalazł się również pokaz 7 psychopatów (2012), dzięki którym McDonagh stanął w jednym szeregu z takimi twórcami jak Guy Ritchie, Quentin Tarantino i bracia Coen. Z właściwym sobie ekscentrycznym poczuciem humoru reżyser stworzył opowieść o wplątanym w aferę gangsterską scenarzyście, którego ciąg nieoczekiwanych i niekoniecznie pożądanych zdarzeń ratuje przed blokadą twórczą. Na ekranie ponownie pojawią się Sam Rockwell i Woody Harrelson, a także Colin Farrell (Zabicie świętego jelenia), Christopher Walken (Łowca jeleni) oraz światowej sławy muzyk i aktor Tom Waits (Kawa i papierosy).

Filmowy maraton zwieńczy pokaz pełnometrażowego debiutu Martina McDonagh, filmu Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj (2008). Reżyser i autor scenariusza zaprosił do współpracy doskonałych aktorów: Colina Farrella, Brendana Gleesona (Sufrażystka) i Ralpha Fiennesa (Grand Budapest Hotel). Historia zwracających się przeciwko sobie płatnych zabójców, którzy utknęli w jednym z najstarszych miast w Belgii zdobyła serca widzów i krytyków. McDonagh otrzymał nominację do Oscara oraz dwie najważniejsze brytyjskie nagrody filmowe za scenariusz, a Colina Farrella uhonorowano Złotym Globem.

 

udostępnij

więcej

  • 30 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.