Poznaj swoje mocne strony: Morskie opowieści

Dziecięce warsztaty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Zapraszamy dzieci w wieku od lat 7 do lat 13 na cykliczne warsztaty, które odbywają się raz na kwartał, a podejmą tematykę morkich opowieści.

Pracownicy muzeum w przystępny sposób przedstawią zagadnienia z zakresu techniki, jakimi zajmują się na co dzień, pracując w Dziale Edukacji, Dziale Historii Transportu, Dziale Techniki, Przemysłu i Inżynierii Miejskiej. Tematy dobrano tak, aby dla wszystkich chętnych stworzyć możliwość rozwijania, poszerzenia i wspierania zainteresowań techniką.

21 lutego, godz. 17:30-18:15
Fale falują, wiry wirują - jak to działa?
Na lekcji odpowiemy na pytania: Czy statki znikają w Trójkącie Bermudzkim? Jak powstają wiry wodne? Co to są prądy morskie i jak je można wykorzystać? Co to są arktyczne kominy wentylacyjne? Jak powstają fale? Jak nazywa się rejon na świecie z największymi falami? Na zajęciach wykonamy model wodnego tornada.

28 marca, godz. 17:30-18:15
Jak wygląda dzień pod żaglami?
Na zajęciach odpowiemy na pytania: Gdzie jest rufa i mostek? Co to jest kambuz? Czym jest gruszka dziobowa? Dlaczego każdy marynarz musi umieć wiązać węzły żeglarskie? Jak wygląda węzeł ratowniczy?
Na lekcji wykonamy brelok z kulką bosmańską.

25 kwietnia, godz. 17:30-18:15
Co to jest batyskaf i co ma wspólnego z robotem?
Na zajęciach odpowiemy na pytania: Czy wiesz dlaczego piraci nosili opaski na oczach? Jak dawniej wydobywano skarby z dna morskiego a jak to robi się dziś? Jak zmienia się ciśnienie wody wraz z głębokością morza? Na lekcji wykonamy samodzielnie zestaw hydrauliczny, który jest elementem wykorzystywanym do szukania skarbów.

9 maja, godz. 17:30-18:15
Latarnie morskie
Na zajęciach odpowiemy na pytania: Co to jest nawigacja? Jakie są znane metody nawigacji? Do czego służy oktant i sekstant? Jakie narzędzia do nawigacji były używane przez pierwszych żeglarzy i jak to wygląda w czasach współczesnych? Na lekcji wykonamy samodzielnie latarenkę, która będzie w nocy  świecić, po wcześniejszym naładowaniu energią słoneczną.

31 października, godz. 17:30-18:15
Wesoły jak delfin, delikatny jak konik morski…
Na zajęciach odpowiemy na pytania: Jakie grupy zwierząt żyją w morzu? Do której należy konik morski i delfin?
Co to jest chełbia modra a czym jest koralowiec? Jak zdobywają pożywienie a jak bronią się przed wrogami? Na lekcji wykonamy samodzielnie pamiątkę z morza, która będzie świecić w świetle UV.

28 listopada, godz. 17:30-18:15
Dlaczego woda w morzu jest słona?
Na lekcji odpowiemy na pytania: Skąd sól w wodzie? Jak głosi pewna norweska legenda: „na dnie morza spoczywa czarodziejski młynek. Pracuje on dzień i noc nieustannie wytwarzając sól!” A jak tłumaczą zasolenie wody naukowcy? Na zajęciach wykonamy samodzielnie pachnącą sól do kąpieli.

Czas trwania: 45 min.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację. Ilość miejsc ograniczona.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.