Body Worlds

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 2 lutego 2018 - niedziela, 6 maja 2018

Ciesząca się dużym zainteresowaniem wystawa prezentująca tajemnice ludzkiego ciała tylko do 6 maja będzie gościć w krakowskiej Galerii Bonarka.

Ekspozycja wykorzystująca autentyczne ludzkie ciała, a także multimedialne instalacje prezentuje potencjał ludzkiego organizmu w ruchu – jego formę oraz złożone funkcje. Zwiedzający odkryją tu skomplikowane zagadki naszego organizmu. 160 pokazywanych na wystawie eksponatów pochodzi od dawców, którzy za życia zgodzili się przekazać swoje ciała na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu. Dzięki metodzie plastynacji, która została wynaleziona i opatentowana przez twórcę ekspozycji Body Worlds dr. Gunthera von Hagens, odwiedzający mają możliwość podziwiać wewnętrzne piękno naszego ciała oraz zajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu. Przedstawiono tu obok siebie narządy zdrowe i chore, dzięki czemu odwiedzający widzą, jak styl życia może wpłynąć na organizm, np. jak palenie wpływa na płuca. Wystawa ukazuje jak finezyjne jest nasze ciało, jak jest czułe oraz wrażliwe.

Zwiedzający mają wrażenie poruszania się po trójwymiarowym atlasie anatomii i dzięki temu mogą dowiedzieć się, jak skomplikowany, piękny, ale też kruchy jest nasz organizm.

GALERIA BONARKA ul. Kamieńskiego 11 (Poziom +1, obok sklepu Zara)
wt.-nd. 10.00-20.00
bilety 50-60zł/40-50 zł, rodzinny 125-145 zł, grupowy 25-40 zł

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.