Drogi do wolności – inauguracja obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Krakowie

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 19 stycznia 2018, 18:00

Drogi do wolności – to właśnie ten spektakl w wykonaniu Baletu Cracovia Danza zainauguruje rok 2018 – jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Krakowie.

Spektakl pokazuje w obrazach historię Polski od XVIII wieku po współczesność. Bohaterem jest polonez – polski taniec narodowy, który towarzyszy nam od setek lat. W przedstawieniu rozbrzmiewają takie utwory, jak Pożegnanie Ojczyzny Ogińskiego, polonezy Chopina czy słynny polonez Kilara z filmu Pan Tadeusz.

Tancerze poprowadzą widzów w korowodzie poprzez epoki, nawiązując do najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski. Przypomną świat pełen bohaterów, artystów, a także postaci literackich. W przedstawieniu będzie można zobaczyć  m.in. okres panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego, czasy zaborów oraz sceny nawiązujące do Pana Tadeusza Mickiewicza czy Wesela Wyspiańskiego.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Kraków we współpracy z Baletem Dworskim Cracovia Danza oraz Krakowskim Biurem Festiwalowym. Bezpłatne wejściówki będą do odbioru w punktach Informacji Miejskiej.

udostępnij

więcej

  • Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odbioru od 16 stycznia w wybranych punktach INFO Kraków.
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.