Pokaz specjalny filmów „The Room” i „The Disaster Artist” w KPB

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 15 lutego 2018, 19:15

Zapraszamy na filmowe spotkania z Tommy’m Wiseau. W programie legendarny „The Room” uznawany za najlepszy najgorszy film w historii oraz wielokrotnie nagradzany „The Disaster Artist” w reżyserii Jamesa Franco, opowiadający o procesie powstawania „dzieła”, z którego zasłynął Wiseau.

Widzowie Kina Pod Baranami będą mieli niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć na dużym ekranie absolutnie kultowy dziś film THE ROOM. Reżyser, Tommy Wiseau, jest również autorem scenariusza (zrealizowanego na podstawie nieprzyjętej sztuki i niewydanej książki), producentem filmu oraz odtwórcą głównej roli. Ta absurdalna historia trójkąta miłosnego zachwyciła uczestników Festiwalu Filmów Niezależnych w Nowym Jorku, którzy w 2004 roku przyznali filmowi Nagrodę Publiczności.

Entuzjazm reżysera i całej ekipy przesiąka z każdego kadru „The Room”, co zapewniło filmowi rzeszę fanów mimo absurdalnej fabuły i niedociągnięć warsztatowych. To „Obywatel Kane” złych filmów, współczesny „Plan 9 z kosmosu” Eda Wooda, a jednocześnie niedościgniony i inspirujący wzór w dążeniu do realizacji własnych marzeń. W ciągu dekady od swojej premiery produkcja Wiseau stała się podstawą dla gry komputerowej, książki i sztuki teatralnej, a w 2017 roku zainspirowała Jamesa Franco do nakręcenia filmu o jej fascynującym twórcy.

Wzorem swojego bohatera, James Franco nie tylko stanął za kamerą, ale i zagrał główną rolę w filmie. Towarzyszy mu między innymi brat Dave Franco, Seth Rogen i Alison Brie. Oparty na wspomnieniach aktora i przyjaciela reżysera, Grega Sestero, „The Disaster Artist” ma już na swoim koncie 10 nagród filmowych oraz dwie nominacje do Złotych Globów.


19.15 THE ROOM | The Room
reż. Tommy Wiseau, USA 2003, 100’

21.15 THE DISASTER ARTIST | The Disaster Artist
reż. James Franco, USA 2017, 103'

 

 

 

udostępnij

więcej

  • 22/15 zł; 28 zł (Karnet: 2 filmy)
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.