Myśląca ręka

Wystawy stałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • Wydarzenie stałe

NIECZYNNA DO ODWOŁANIA

Wystawa zaprojektowana przez Małgorzatę Szydłowską, przybliża fascynujący, a zarazem mało znany widzom, świat kulis i teatralnych pracowni. Widzowie wystawy przekonają się jak skomplikowanym organizmem jest teatr i na czym polega proces tworzenia przedstawień.

Wystawa będzie udostępniona dla osób uczestniczących w warsztatach w Domu Rzemiosł.

Dom Rzemiosł to miejsce oddające hołd dla mistrzów teatralnego rzemiosła. Przybliża warsztat krawców, tapicerów, szewców, perukarzy, fryzjerów, garderobianych, wyjaśnić na czym polega praca maszynistów, elektryków i akustyków, inspicjentów, garderobianych i rekwizytorów. Poznacie tutaj fantastycznych ludzi – podróżników po światach na co dzień niedostępnych, którzy chętnie podzielą się swoimi opowieściami.

Budynek przy ulicy Radziwiłłowskiej 3, wybudowany na początku XX wieku został zaprojektowany przez Jana Rzymkowskiego jako magazyn teatralnych dekoracji i środków inscenizacyjnych. Obecnie, po renowacji, nadal służy teatrowi im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, miesząc przestrzeń ekspozycyjną i warsztatową, salę prób, pracownie krawieckie i magazyn kostiumów.

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.