„Czas mroku” przedpremierowo w Kinie ARS

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 17 stycznia 2018, 19:00

Kino ARS zaprasza na przedpremierowy pokaz filmu „Czas mroku”. Nominowany do Oscara®, zdobywca nagrody BAFTA Gary Oldman w roli Winstona Churchilla, w filmie inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami. Za reżyserię odpowiada Joe Wrighta, twórca „Pokuty”, „Dumy i uprzedzenia” oraz „Anny Kareniny”.

Winston Churchill spędził pierwsze tygodnie w fotelu premiera w pierwszych miesiącach II wojny światowej. Dzięki scenariuszowi Anthony’ego McCartena i znakomitemu Gary’emu Olmamanowi mamy szansę zobaczyć człowieka, nie ikonę. Poznajemy go jako dowcipnego i błyskotliwego męża stanu, krzepkiego członka Parlamentu, 65-letniego kandydata na premiera w czasach, gdy Europa upada, płonąc w pożodze wojny. Państwa sprzymierzone wciąż przegrywają potyczkę z wojskami nazistowskimi. Armia brytyjska zdana jest na własne siły we Francji. 300 tysięcy brytyjskich żołnierzy stacjonuje na plażach Dunkierki. W tych okolicznościach rząd Chamberlaina podaje się do dymisji. Nowym premierem Wielkiej Brytanii zostaje Winston Churchill. Ma przeciw sobie członków własnej partii oraz króla – Jerzego VI (laureat Emmy Ben Mendelsohn), sceptycznie przyglądającego się poczynaniom Churchilla. Jest 10 maja 1940 roku. Przed Winstonem Churchillem być może najtrudniejsza decyzja w życiu – negocjować z nazistami pakt pokojowy, który ocali brytyjski naród przed koszmarem wojny, czy ponieść niemożliwe do przewidzenia koszty i stanąć naprzeciw wroga?

udostępnij

więcej

  • 22/15 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.