Spotkanie z Anną Cieplak

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 18 stycznia 2018, 19:00

Spotkanie autorskie z Anną Cieplak, autorką powieści „Ma być czysto” oraz „Lata powyżej zera”, ubiegłoroczną laureatką Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza oraz Nagrody Conrada. Będziemy rozmawiać nie tylko o debiucie, współczesnej młodzieży, kolejnej książce, niepokoju, ale przede wszystkim o tym, co wydarzyło się po ogłoszeniu werdyktu na Gali Conrada. Podczas spotkania spojrzymy na Autorkę nie tylko jako na twórcę literatury, lecz także jako na osobę, która za pomocą literatury interweniuje. „Literatura może podsuwać pewne problemy, może dawać poczucie sprawczości, może myśleć o sobie w kategoriach interwencji, tak jak ja myślałam o „Ma być czysto” w kategoriach interwencji w rzeczywistość. Ale rzeczywistość się nie zmieni, jeśli nie będzie jakiegoś echa z zewnątrz”. – Anna Cieplak

Spotkanie poprowadzi Karolina Kurando (Wydział Polonistyki UJ, BOOKS SILENCE) oraz Marta Bylok (Wydział Polonistyki UJ).

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.