„Miłość i inne kłopoty” – recital piosenek Andrzeja Zaryckiego

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 26 stycznia 2018, 19:00

„Miłość i inne kłopoty” to recital piosenek z muzyką Andrzeja Zaryckiego – wybitnego kompozytora muzyki rozrywkowej, symfonicznej, teatralnej, filmowej oraz poezji śpiewanej. Jego kompozycje przez wiele lat tworzyły niezwykły nastrój Piwnicy Pod Baranami, towarzyszyły spektaklom i filmom, aż w 2015 roku zostały utrwalone na płycie „Krajobraz rzeczy pięknych”. Spośród kilkuset piosenek artystycznych, trafiło tam 28 utworów, a kilka z nich, starannie wyselekcjonowanych tematycznie i nastrojowo, zabrzmi na scenie Piwnicy pod Baranami już 26.01 o g.19:00.

Wykonawczynią wszystkich utworów będzie Adrianna Maja Kućmierz – krakowska aktorka, obecnie występująca głównie na deskach warszawskich teatrów, absolwentka PWST (aktualnie AST) w Krakowie oraz laureatka  I. nagrody Studenckiego Festiwalu Piosenki w 2015 r.

Towarzyszyć jej będą znakomici muzycy: Jasiek Kusek na fortepianie, Stanisław Słowiński na skrzypcach oraz Dawid Smoleń na kontrabasie i gitarze.

Koncert poprowadzi Wacław Krupiński, dziennikarz, felietonista oraz krytyk literacki i teatralny, a przede wszystkim człowiek o wysokiej wrażliwości artystycznej i niezwykłej umiejętności celnego ujmowania rzeczywistości w ramy słów.

Teksty (autorstwa m.in.: A. Pacuły, M. Rusinka, M. Pinkwarta, B.Stępniak-Wilk), które zabrzmią ze sceny mówią o życiu, a więc zarówno o miłości, jak i o sprawach zwyczajnych i nadzwyczajnych. Z całą pewnością nie są to wiersze banalne ani nazbyt współczesne, za to pełne uroku i skłaniające do zadumy, a czasem do śmiechu czy choćby – uśmiechu. Ich wdzięk podkreśla niezwykła i ponadczasowa, a przecież tak bliska sercu muzyka A.Zaryckiego.

udostępnij

więcej

  • 1682043255150787
  • Bilety w cenie 25zł można rezerwować drogą mailową (bilety.recital@gmail.com). Tuż przed koncertem będzie można nabyć bilety bez rezerwacji, w cenie 30zł.
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.