Fenomen Tadeusza Kościuszki

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 1 lutego 2018, 18:00

Według zamysłu autora wykład ma być próbą zrekapitulowania wszystkiego, co dało się słyszeć o polskim i amerykańskim generale Tadeuszu Kościuszce nie tylko w cyklu wykładów Muzeum Narodowego w Krakowie w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, ale w czasie trwania kończącego się i obchodzonego w skali globu ziemskiego Roku Kościuszki. Wykład będzie też zawierał postulaty i zarys programu międzynarodowych działań około KOŚCIUSZKI.

Prowadzenie: Mieczysław Rokosz – historyk, taternik, krajoznawca, społecznik. Wyhabilitowany w UJ, profesor Akademii Ignatianum. Jest m.in. jedenastym (od 1994) prezesem ustanowionego w 1820 r. Komitetu Kopca Kościuszki w Krakowie, członkiem Wydziału (Zarządu) Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, członkiem Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa i dzwonnikiem zygmuntowskim. W latach 1993–2008 był pierwszym prezesem odrodzonego Towarzystwa Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. Jest redaktorem szeregu tomów z materiałami organizowanych przez siebie konferencji oraz autorem ponad 200 publikacji naukowych i popularnonaukowych.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.