Spacer Wokół Szopki

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 6 stycznia 2018, 14:00

W grudniu na przekór szarej porze roku Kraków nabrał kolorów! Dzięki współpracy Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i Krakowskiego Biura Festiwalowego z przedsiębiorcami już po raz trzeci do witryn i lokali: sklepów, restauracji, instytucji trafiły szopki krakowskie z budowanej przez lata muzealnej kolekcji. Dwadzieścia siedem mniejszych i większych konstrukcji, które zdobywały nagrody i wyróżnienia w Konkursie Szopek Krakowskich w latach 1980-2007 ulokowano w dziewiętnastu miejscach w okolicy Rynku Głównego oraz poza rejonem Starego Miasta. Ponadto dziesięć dużych szopek z lat 2016 i 2017 w rozświetlonych ekspozytorach zdobi miejskie place i ulice, towarzysząc m.in. ślizgawce na placu Wolnica oraz Kiermaszowi Centralnemu w Nowej Hucie (wszystkie szopki pozostaną z nami do 31 stycznia).

W krakowskiej szopce obok nawiązań do historii i legend odnajdujemy także odniesienia do aktualnych wydarzeń. W ten oryginalny sposób szopkarze od dziesięcioleci zapisują dzieje ojczyzny. Nie dziwi więc, że w roku stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę spacer Wokół Szopki zatytułowany jest Szopkarze dla Miasta i Niepodległej. Trasą spod Wawelu (od ul. Powiśle 11) do Celestatu, gdzie w tym roku odbywa się Pokonkursowa Wystawa Szopek Krakowskich, poprowadzi nas w Święto Trzech Króli (6 stycznia, 14.00) dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Michał Niezabitowski. (Dorota Dziunikowska, miesięcznik „Karnet”)

Czytaj też:
Wokół Szopki
Pokonkursowa wystawa szopek krakowskich

załączniki

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.