Ślizgawka na Wolnicy

Lodowiska

Jak najlepiej spożytkować nadmiar energii? Dorosłym być może wystarczą spacery, dzieci wymagają więcej zachoduJ. Wszyscy jednak potrzebujemy ruchu i (świeżego) powietrza! Wiele wskazuje na to, że mroźna zima jednak do nas zawita, idziemy zatem... na lodowisko. Spośród licznie przygotowanych w tym czasie zimowych atrakcji warto zaglądnąć na plac Wolnica. Czeka tu na nas przygotowana przez Krakowskie Biuro Festiwalowe niezwykła, nawiązująca do tradycji żydowskiej ślizgawka. „Podkreślamy unikatowość lokalizacji. Pokazujemy lodowisko nie jako zwykły obiekt do jeżdżenia na łyżwach, ale miejsce współgrające z otoczeniem, mając świadomość jego dziedzictwa i wyjątkowego charakteru”. Czas umilą nam specjalnie przygotowane utwory i sety DJ-skie łączące muzykę świąteczną i zimową z motywami żydowskimi. A jako że nie samymi łyżwami człowiek żyje, w programie znajdą się liczne wydarzenia towarzyszące: związane z żydowskimi świętami Chanuka i Purim warsztaty oraz pokazy łyżwiarstwa figurowego na lodzie. Do współpracy zostały zaproszone instytucje i miejsca na co dzień działające w obrębie Kazimierza.

Wszystkie atrakcje towarzyszące jej działalności będą bezpłatne. Natomiast jednorazowy bilet obejmujący 45 minut jazdy będzie kosztować 5 zł. Tyle samo będzie kosztować wypożyczenie łyżew, kasku czy chodzika lodowego do nauki jazdy na lodzie.

Ślizgawka zostanie otwarta 8 grudnia, czynna będzie do 25 lutego.

Partnerem strategicznym Ślizgawki na Wolnicy jest Galeria Kazimierz.

udostępnij

więcej

  • Godziny otwarcia
    01 stycznia - 25 lutego
    pon.-niedz. 9:00-21:00
    09 grudnia - 31 grudnia
    pon.-niedz. 9:00-21:00

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.