MTV Modulartelevision – Ceglarek, Dybała, Wojtczak. Live AV Show na Szpitalnej 1

Muzyka klubowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 7 grudnia 2017, 20:00

MTV (Modulartelevision) to objazdowy program telewizyjny z Katowic, w którym Piotr Ceglarek, Jan Dybała i Piotr Wojtczak aka AARPS łączą swoje zamiłowania do syntezy dźwięku i obrazu. W trakcie improwizowanej sesji MTV, każdy z nich operuje własnym warsztatem audiowizualnym, a zautomatyzowane procesy przetwarzania rozdzielają ich sygnały na pojedyncze odbiorniki lub miksują w całość.

Ceglarek & Dybała czyli Piotr Ceglarek i Jan Dybała. Śląscy twórcy multimedialni, absolwenci Katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Łączy ich zamiłowanie do eksperymentów w dziedzinie syntezy dźwięku i obrazu. Od 2007 roku wraz z Ronnie Deelenem współtworzyli m.in. audiowizualne 8-bitowe trio RGBoy oraz retro-syntezatorowy projekt Teleport Katowice. Na początku 2014 roku wraz z Zuzanną Waltoś w ramach działalności Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów powołali do życia projekt Biuro Dźwięku Katowice – integrujący lokalnych twórców muzyki elektronicznej w ramach otwartych sesji, warsztatów i koncertów. Duet Ceglarek & Dybała generuje na żywo otwarte kompozycje na syntezatorach modularnych z pogranicza eksperymentalnej elektroniki, techno i dub.

www.ceglarekdybala.com

AARPS to wszechstronny projekt eksplorujący syntezator jako narzędzie ekspresji. Oparta zarówno na melodyjnych sekwencjach, jak i złożonych konstrukcjach rytmicznych, muzyka Piotra Wojtczaka nieustannie ewoluuje i nie ogranicza się do jednej konkretnej konwencji za to płynnie oscyluje pomiędzy subtelnym minimalizmem a hipnotycznymi, nieregularnymi przebiegami. Występował m.in. na festiwalach Unsound, Tauron Nowa Muzyka, Drone Noise Ambient czy Katowice Street Art.

udostępnij

więcej

  • Wstęp: 10 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.