Bożonarodzeniowy Salon ZPAP OK. Malarstwo Rzeźba Grafika

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 6 grudnia 2017, 17:30 - niedziela, 7 stycznia 2018

Tegoroczny Bożonarodzeniowy Salon ZPAP Okręgu Krakowskiego jest już trzecim organizowanym w Pałacu Sztuki TPSP. Pokazano na nim prace 239 zrzeszonych w stowarzyszeniu artystów. Salon stanowi przekrojowe spojrzenie na to, co mają światu do zaoferowania jego uczestnicy, określa charakter środowiskowych trendów i mód, dając pretekst do ich oceny i dyskusji. Ma charakter otwarty, a prace nie podlegają wcześniejszej weryfikacji organizatorów – każdy uczestnik sam odpowiada za to, co postanowił do Salonu zgłosić.

„Sztuka jest głównym naszym orężem i tylko ona może nas reprezentować, wyrażając więcej, niż słowne manifesty. Jest aktywną formą twórczego języka i wizytówką godności, ucieleśniającą nasze elementarne pryncypia. Wg Marcela Prousta przynosi nam dowód, że istnieje coś innego niż nicość, a Oscar Wilde uważa, że stanowi... najbardziej intensywną formę indywidualizmu, jaką kiedykolwiek znał świat. Podtrzymywanie więc tradycji przekrojowych, cyklicznych pokazów codziennej działalności jest niezbędne, właściwie obowiązkowe” – pisze Joanna Warchoł, Prezes ZPAP OK.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.