Żywe Pomniki 2017

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 8 grudnia 2017, 13:00

Żywe Pomniki to hołd oddawany w rocznicę śmierci Tadeusza Kantora przez aktorów Teatru Cricot 2. Co roku pod historyczną siedzibą Teatru Cricot 2 (ul. Kanonicza 5, Kraków) o 13.00 zastygają na kilka minut w bezruchu Dwaj Chasydzi z deską ostatniego ratunku (Wacław i Lesław Janiccy, postaci ze spektaklu Nigdy tu już nie powrócę) oraz Wieczny Wędrowiec (Jan Książek, postać ze spektaklu Kurka wodna). Towarzyszą im dźwięki muzyki żydowskiej Moni Ovadia, fragmenty wybrane z płyty Dalla sabbia dal tempo, m.in. modlitwa żydowska Animaamin ze spektaklu Nigdy tu już nie powrócę.

O 18.00 Cricoteka zaprasza do siedziby przy ulicy Nadwiślańskiej 2-4, gdzie o godzinie 18.00 odbędzie się bezpłatne oprowadzanie po wystawie stałej, tłumaczone także na polski język migowy. Będzie można poznać obiekty i fragmenty scenografii z najsłynniejszych spektakli Teatru Cricot 2.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.