Recital organowy i kurs mistrzowski Francesco Scarcelli

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Katedra Organów Akademii Muzycznej w Krakowie zaprasza na koncert oraz wykład i kurs mistrzowski prof. Francesco Scarcelli z Konserwatorium w Lecce. Podczas koncert zabrzmi m.in. muzyka dawnych włoskich mistrzów, natomiast wykład i kurs mistrzowski będzie poświęcony włoskiej szkole organowej okresu renasansu i baroku.

koncert: 7 grudnia 2017, 19.30, kościół Świętego Krzyża
wykład i kurs mistrzowski: 8 grudnia 2017, 10.00-13.00, Akademia Muzyczna w Krakowie, sala 404

Francesco Scarcella studiował organy i kompozycje w Konserwatorium „Tito Schipa” w Lecce, muzykę chóralną i dyrygenturę w Konserwatorium „N. Piccinni” w Bari, instrumentacje w Konserwatorium „N. Rota” w Monopoli, klawesyn, dyrygenturę i kompozycje w Konserwatorium „B. Marcello” w Wenecji. W Royal College of Music w Londynie studiował klawesyn i fortepian oraz muzykologię na Uniwersytecie w Pawii.
Umiejętności muzyczne w repertuarze renesansowym, barokowym i klasycznym na historycznych instrumentach klawiszowych pogłębiał na Akademii Muzycznej Chigiana w Sienie, organy na Akademii Muzycznej w Pistoi i Międzynarodowej Akademii Organowej w Treviso.
Laureat wielu konkursów muzycznych, prowadzi szeroką działalność koncertową jako organista, pianista, klawesynista a także dyrygent, nagrywa płyty i współpracuje z telewizją. Jest kuratorem zabytkowych organów w regionie Puglia, a także zajmuje się poszukiwaniem dawnego repertuar organowego, restauracją starych instrumentów, projektowaniem nowych oraz promocją wydarzeń muzycznych.
Prowadzi seminaria muzykologiczne na l‘Universita degli Studi w Lecce,  jest wykładowcą  w Konserwatorium „Tito Schipa” w Lecce. Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Organowego w podregionie Salento w Puglii.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.