Shanties 2018

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 22 lutego 2018 - niedziela, 25 lutego 2018

Idziemy na żywioł!

A w zasadzie płyniemy – mottem tegorocznych Shanties są Morskie pogody. W dniach 22-25 lutego przeżyjemy szalony rejs.

Pamiętacie wystawę Turner. Malarz żywiołów w Muzeum Narodowym w Krakowie? Ten angielski artysta z mistrzowską precyzją oddawał na swoich obrazach ruch fal i rozkołysanych okrętów. Oglądając ekspozycję, niemal zanurzaliśmy się w morskie głębiny i czuliśmy w ustach słony smak wzburzonej wody. Podobnych odczuć doznacie, jeśli wybierzecie się na koncerty w ramach XXXVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties 2018. Na czterech scenach usłyszymy szanty klasyczne, pieśni kubryku, a także ballady: morskie, mazurskie i turystyczne.

Chcecie na własnej skórze przeżyć prawdziwy sz(kw)ał uniesień? Wybierzcie się na inauguracyjny koncert ballad Ze sztormu w sztorm. Prawdziwym wilkom morskim niestraszne kaprysy aury. Udowodni to koncert piosenki żeglarskiej My w morze – w każdą pogodę! Gdy 30 lat temu czwórce licealistów zamarzył się świat bezludnych wysp i pirackich skarbów, nikt nie przypuszczał, że ich sceniczny rejs potrwa tak długo. Na okrągłe urodziny Mietek Folk Olsztyn zagwarantuje pogodę ducha.

Jeśli chcecie się dowiedzieć, dlaczego czasem trzeba stawiać świeczkę na oknie i czym skutkuje odkładanie widelczyka do pikli, wybierzcie się na koncert rumowych opowieści Na świetlistych, mglistych wyspach Hawaj... Natomiast koncertem szanty klasycznej Down, Derry Down… przywrócimy do życia najwspanialsze żaglowce, które przez wieki porównywano do biegnących po falach, smukłych kobiet odzianych w białe suknie. A jak Shanties 2018 poradziły sobie z nieokiełznanym żywiołem, przekonamy się w czasie finałowego Co mi tam rozszalałe morze. Zapowiada się zabawa aż po horyzont!

Jak co roku nie zabraknie też porcji morskich opowieści dla najmłodszych. Koncerty dla dzieci poprowadzą niezawodne w tej materii zespoły Klang oraz Zejman i Garkumpel. Jak zwykle nie zabraknie nocnych afterparty czy zbiorowego odśpiewania Pożegnania Liverpoolu na Rynku Głównym. (Artur Jackowski, magazyn "Karnet")

FESTIWAL SHANTIES 2018 "Morskie pogody"

22 lutego (czwartek) RADIO KRAKÓW Studio S5
godz. 20.00 koncert ballad  (K1)
reż. i prow.: Krzysztof „Jurkiel” Jurkiewicz
wystąpią m.in.: Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Krzysztof „Jurkiel” Jurkiewicz, Jerzy Porębski, Marek Szurawski, Marta Śliwa

23 lutego (piątek)
KS STUDIO
godz. 11.00 koncert dla dzieci (K2)
reż. i prow.: zespół Klang

KS STUDIO
godz. 18.00 koncert piosenki żeglarskiej (K3)
reż. i prow.: Grzegorz „GooRoo” Tyszkiewicz
wystąpią m.in.: Atlantyda, Formacja, Kaczor i Piraci, Orkiestra Samanta, Grzegorz Tyszkiewicz Band

RADIO KRAKÓW Studio S5
godz. 20.00 koncert poezji żeglarskiej (K4)
wystąpią: Dominika Żukowska, Wojciech Dudziński, Andrzej Korycki

KS STUDIO
godz. 22.00 koncert folkowy (K5)
reż. i prow.: zespół Mietek Folk
wystąpią m.in.: Mietek Folk Olsztyn, The Nierobbers, Zejman i Garkumpel, Pyrates! (Wielka Brytania)  

24 lutego (sobota)
KINO KIJÓW.CENTRUM
godz. 11.00 koncert dla dzieci (K6)
reż. i prow.: zespół Zejman i Garkumpel

RYNEK GŁÓWNY
godz. 14.00 szanty w plenerze

KINO KIJÓW.CENTRUM
godz. 17.00 koncert pieśni kubryku (K7)
reż. i prow.: zespół Banana Boat
wystąpią m.in.: Atlantyda, Banana Boat, Mietek Folk Olsztyn, Perły i Łotry, Własny Port, Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny”

KINO KIJÓW.CENTRUM
godz. 21.00 koncert rumowych opowieści (K8)
reż. i prow.: Marek Szurawski
wystąpią m.in.: Cztery Refy, Klang, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Waldemar Mieczkowski Band, Jerzy Porębski, Ryczące Dwudziestki, Marek Szurawski, Arek Wlizło, Groms Plass (Norwegia)

25 lutego (niedziela)
KINO KIJÓW.CENTRUM
godz. 12.00 koncert szanty klasycznej (K9)
reż. i prow.: Jacek Jakubowski
wystąpią m.in.: Brasy, Cztery Refy, Happy Crew, Ryczące Dwudziestki, Stare Dzwony, Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny”

KINO KIJÓW.CENTRUM
godz. 16.00 koncert finałowy (K10)
reż. i prow.: Perły i Łotry
wystąpią m.in.: Banana Boat, Flash Creep, Formacja, Perły i Łotry, Ryczące Dwudziestki, Stare Dzwony, Trzecia Miłość, Groms Plass (Norwegia), Pyrates (Wielka Brytania)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.