Sylwester w Krakowie 2017

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 31 grudnia 2017, 21:00

Ta noc szalona

Nie macie jeszcze pomysłu na powitanie Nowego Roku? Podpowiadamy: w Krakowie nudzić się nie będziecie.
Repertuar, który trafi zarówno do młodych, jak i starszych, uniwersalna muzyka do tańca, klimatyczne miejsca – będziemy mieli okazję powitać 2018 rok w szampańskich nastrojach. Sylwester w Krakowie odbędzie się tym razem aż w czterech miejscach, na czterech scenach. Początek każdej imprezy o 21.00.

Rynek Główny
Przebojowe panie zawładną najpiękniejszym placem Krakowa. Na scenie zlokalizowanej naprzeciwko wieży ratuszowej na pierwszy ogień pójdzie Kasia Moś. Piosenkarka reprezentowała Polskę w tegorocznym konkursie Eurowizji, zaś bieżącej popularności przysporzyła jej też obecność w najnowszej, jesiennej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo. Przebojem na rynek wejdzie też (a w zasadzie już weszła) Bovska, której utwór Kaktus stał się motywem przewodnim popularnego serialu Druga szansa z Małgorzatą Kożuchowską, a wideo do piosenki obejrzało w Internecie już prawie 8 mln widzów. Gwiazdą wieczoru będzie Natalia Nykiel, finalistka drugiej edycji The Voice of Poland, umiejętnie łącząca elektronikę i alternatywę z muzyką popularną. Jej najnowsza płyta Discordia ma dużą szansę wyznaczyć nowe trendy na najbliższe miesiące – po tym występie na pewno się z tym zgodzicie! Tuż po noworocznych toastach rządy na scenie obejmie Olivia, krakowska didżejka, w której setach usłyszeć można surowe techno wzbogacone o dźwięki klasycznych syntezatorów, co wynika z fascynacji artystki muzyką lat 80.

Tauron Arena Kraków
Najbardziej szaloną noc roku po raz pierwszy w historii będziemy mieli okazję spędzić wspólnie w Tauron Arenie Kraków. Tej okazji nie przepuszczą na pewno miłośnicy hip-hopu, dla których wystąpi polska czołówka tego gatunku. Na wstępie publiczność rozrusza zasłużony krakowski raper Szpak wraz z Chory Band. Następnie na scenie pojawi się ceniona formacja Rasmentalism. Ich ostatni album 1985 to dzieło bardzo osobiste i dojrzałe. „Pamiętaj, że twój hajs, wiek i adres to są tylko cyfry” – konkluduje w jednym z utworów Ras. Znakomite teksty i świetny bit to także domena szczecińskiego duetu Łona & Webber. Mistrzowie ciętej riposty, wsparci przez zespół The Pimps, na pewno wprawią nas w dobry humor takimi piosenkami jak Gdzie tak pięknie? czy Błąd z ostatniej, znakomitej płyty Nawiasem mówiąc. Na finał wystąpi Ten Typ Mes, którego dystans i umiejętność opisu rzeczywistości zawiera się choćby w tytule albumu – Trzeba było zostać dresiarzem. Warszawski raper i producent to zarazem prawdziwe zwierzę sceniczne, zabawa zapowiada się więc przednia. Na imprezę obowiązują bezpłatne wejściówki dystrybuowane przez serwis evenea.pl.

Rynek Podgórski
Na uśmiech losu może liczyć publiczność zgromadzona w centrum Starego Podgórza. Gospodarzem imprezy będzie bowiem Wojciech Pijanowski. Dziennikarz i prezenter, znany choćby z kultowego programu Jarmark czy teleturnieju Koło fortuny, tuż przed północą przedstawi miks największych hitów dla starszej i młodszej widowni. A że muzyka łączy pokolenia, udowodnią nam wcześniej raper L.U.C wraz z damą polskiej sceny Krystyną Prońko. W taneczną atmosferę wprowadzi z pewnością Boba Jazz Band, jeden z najlepszych polskich zespołów wykonujących tradycyjny, swingujący jazz.

Aleja Róż
Swingująco i tanecznie będzie też w centrum Nowej Huty, gdzie o rozruszanie publiczności zadbają Companions. Przed i po koncercie „didżejską bitwę na utwory” stoczą Waldemar Domański, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki, oraz Michał Wasilewski, znany jako DJ Vasil. Kto zostanie królem Alei Róż, przekonamy się już w ostatnią noc roku. (Artur Jackowski, magazyn "Karnet")

PROGRAM:
Rynek Główny:
21.00 - Kasia Moś
22.00 - Bovska
23.00 - Natalia Nykiel
00.05 - Olivia
01.00 - zakończenie
Prowadzący: Krzysztof Chwaliński i Krzysztof Grabowski

TAURON Arena Kraków:
21.00 - Szpak & Chory Band
22.00 - Rasmentalism
23.00 - Łona, Webber & The Pimps
00.05 - Ten Typ Mes
01.00 - zakończenie
Prowadzący: Groh

Rynek Podgórski:
21.00 - Boba Jazz Band
22.00 - L.U.C. z Krystyną Prońko
23.00 - Wojciech Pijanowski DJ Set
01.00 - zakończenie
Prowadzący: Wojciech Pijanowski

Aleja Róż:
21.00 - Waldemar Domański i Michał Wasilewski znany jako DJ Vasil
22.00 - Companions
23.30 - Waldemar Domański i Michał Wasilewski znany jako DJ Vasil
01.00 - zakończenie
Prowadzący: Waldemar Domański

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.