Wielka Noworoczna Gala Koncertowa na Trzy Głosy

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 13 stycznia 2018, 19:00
Big Band Krak wraz z Kwartetem Smyczkowym Bonjour, mają zaszczyt zaprosić Państwa na Wielką Noworoczną Galę Koncertową na Trzy Głosy, która odbędzie się 13 stycznia w kinie Kijów.Centrum. Podczas koncertu trzy znakomite solistki zaprezentują najbardziej nastrojowe oraz rozpoznawalne kompozycje z repertuaru Edith Piaf, Georga Gershwina oraz Marilyn Monroe, a nasz narrator wprowadzi Państwa w biograficzne wątki dotyczące życiorysu każdej z gwiazd. Oprócz wyżej wspomnianego repertuaru, dodatkowo orkiestra zaprezentuje Państwu przekrój przez niezwykłe standardy jazzu big bandowego w ciekawych aranżacjach uskrzydlone finezyjnymi improwizacjami.
 
W rolę Piaf wcieli się znana i lubiana przez krakowian Debora Ranieri. Rodowita Włoszka, zwyciężczyni wielu konkursów, między innymi San Remo Rock oraz Voce di Calabria. W świat muzyki Gershwina zabierze Państwa niezastąpiona Karolina Wieczorek, sopran koloraturowy, solistka Opery Krakowskiej. Zwieńczeniem występu będzie przybliżenie sylwetki Marilyn Monroe oraz klimatu Ameryki lat 50. i 60. XX wieku przez Sandrę Mikę, wokalistkę, autorkę tekstów oraz muzyki, finalistkę Must be the Music oraz The Voice of Poland.
 
Big Band Krak powstał w roku 1998 w Wieliczce z inicjatywy trębacza Władysława Chorobika. Podstawową część repertuaru zespołu stanowią standardy jazzu big bandowego i muzyki rozrywkowej z lat 30. i 40. XX wieku, wzbogacane o coraz szerszy wachlarz klasyków wykonawców oraz kompozytorów ostatnich dekad. Na przestrzeni lat zespół współpracował z TVP, TVN oraz Radiem Kraków. Obecnie BBK działa pod dyrekcją jednego z jego pierwotnych współtwórców, Stanisława Olko, skupiając się na autorskich koncertach z cyklu "Kolejne biografie", podczas których publiczności przybliżane są kompozycje oraz fakty z życia gwiazd minionych epok.
 
Kwartet Smyczkowy Bonjour działa od 2009 roku, a z Big Bandem Krak jest związany od 2012 roku. Szeroki program Kwartetu obejmuje zarówno standardy muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej. Występował na Krakowskich Wiankach i Festiwalu Muzyki Filmowej, a także był zespołem witającym papieża Franciszka na lotnisku w Balicach podczas ŚDM.

Kierownictwo artystyczne oraz reżyseria koncertu: Stanisław Olko

udostępnij

więcej

  • 89-109 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.