Nie dokazuj miły, nie dokazuj, czyli historie miłosne Honzatko

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Piwnica pod Baranami zaprasza na koncert Nie dokazuj miły, nie dokazuj, czyli historie miłosne Honzatko. Przed nami sentymentalna podróż przez życie utkana z piosenek Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej, Mariana Hemara, Jana Wołka, Wojciecha Młynarskiego, Grzegorza Turnaua, Kazika STASZEWSKIEGO w energetycznych i oryginalnych interpretacjach Marty Honzatko. Czasem wzruszający, czasem zabawny, czasem melancholijny koncert, który nikogo nie zostawi obojętnym...

Marta Honzatko – wokal
Michał Rorat – fortepian
Agata Półtorak – skrzypce
Maciej Półtorak – instrumenty perkusyjne

Marta Honzatko – aktorka filmowa i teatralna. Absolwentka PWST w Krakowie. Od 2012 r. związana z Teatrem Mickiewicza w Cżestochowie. Znana krakowskiej publiczności ze scen kabaretowych Lochu Camelot oraz Piwnicy pod Baranami. Odtwórczyni głównej roli w filmie Antoniego Krauze Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł. Śpiewa również aktorski rock alternatywny w projekcie Honzatko Rozmontowana stworzonym wspólnie z Michałem Zabłockim i Aleksandrem Brzezińskim. Laureatka Stypendium Twórczego Miasta Krakowa oraz Grechuta Festival 2010.

Wspólna przygoda muzyczna Marty Honzatko i Michała Rorata rozpoczęła się ponad pięć lat temu przy pracy nad spektaklem Hemar w chmurach w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Porozumiewają się tym samym językiem scenicznym i muzycznym, a energia przyjaźni w życiu przenosi się na estradę i scenę. Za nimi kolejne projekty muzyczne, konkursy wokalne, spektakle, z pośród których wymienić należy recital Nie tylko kobieta w reżyserii Roberta Dorosławskiego oraz spektakl Wesołe miasteczko w reżyserii André Hübnera-Ochodlo w całości stworzony z piosenek Agnieszki Osieckiej. Podczas pracy nad projektem przed premierą koncertu w ramach Grechuta Festival 2017 dołączyli do nich artyści Piwnicy pod Baranami – skrzypaczka Agata Półtorak i aktor Maciej Półtorak, który w drugim wcieleniu jest perkusistą. Nazwisko Półtorak pojawiło się nieprzypadkowo – ojciec Agaty i Macieja, Michał Półtorak jest legendarnym skrzypkiem zespołu Anawa, współpracującym przez lata z Markiem Grechutą.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.