Zabicie świętego jelenia – pokazy przedpremierowe w KPB

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Nagrodzony w Cannes nowy film Yorgosa Lanthimosa, jednego z najbardziej oryginalnych, kontrowersyjnych i utalentowanych współczesnych reżyserów, twórcy filmów Kieł i Lobster. Colin Farrell, Nicole Kidman i Alicia Silverstone w hipnotycznym thrillerze, z inspiracjami sięgającymi greckiej tragedii.

Uwaga. Pokaz 14 grudnia w ramach Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego.

● O FILMIE:

ZABICIE ŚWIĘTEGO JELENIA | The Killing of a Sacred Deer
reż. Yorgos Lanthimos, Wielka Brytania/Irlandia/USA 2017, 121'
✰ MFF w Cannes 2017: konkurs główny, najlepszy scenariusz (Yorgos Lanthimos)
Steven (Farrell) jest wybitnym kardiochirurgiem, a jego żona, Anna (Kidman), szanowaną okulistką. Mają dwójkę dzieci: 14-letnią Kim i 12-letniego Boba. Są zamożni, zdrowi i toczą szczęśliwe, rodzinne życie. Steven przyjaźni się z 16-letnim Martinem, który nie ma ojca i którego niejako przyjął pod swoje skrzydła. Pewnego dnia mężczyzna przedstawia chłopaka swojej rodzinie. Od tego czasu sprawy przybierają nieoczekiwany, katastrofalny w skutkach obrót. Idealny świat zamienia się w chaos, a Steven staje przed niewyobrażalnie trudnym wyborem. Bez względu na to jaką decyzję podejmie, stanie się sprawcą tragedii we własnej rodzinie.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.