Mistrzejowickie Impresje Muzyczne

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Koncert rozpocznie Requiem W.A. Mozarta, aby w ten sposób uczcić pamięć członków naszych rodzin oraz wszystkich tych, którzy oddali swoje życie za naszą ojczyznę. Wspominamy ich w kontekście Zmartwychwstania Pańskiego (Alleluja G.F. Haendla), mając nadzieję, że wszyscy oni są już w domu ojca (Gloria A. Vivaldiego). Na końcu dziękujemy za ich życie i wszelkie dobro, jakiego doświadczyliśmy (Te Deum J. Haydna).

W koncercie udział wezmą Chór i Orkiestra Bazyliki O.O Cystersów w Mogile.

Chór Bazyliki oo. Cystersów w Mogile działa nieprzerwanie od 1996 r. pod kierownictwem swego założyciela i dyrygenta - Stanisława Kowalczyka. Zespół tworzą ludzie w różnym wieku i rozmaitych profesji, których połączyła wspólna pasja – muzyka. Celem nadrzędnym działalności chóru jest oprawa muzyczna uroczystości religijnych oraz kultywowanie i upowszechnianie tradycji muzycznej Kościoła. W swoim dorobku artystycznym Chór posiada liczne nagrody i wyróżnienia z krajowych konkursów oraz festiwali.

Orkiestra Kameralna Bazyliki oo. Cystersów w Mogile powstała w roku 2005 z zaprzyjaźnionych i związanych z parafią muzyków. W Orkiestrze odnaleźć można także sporo osób, które po ukończeniu szkół muzycznych zdecydowały się na wybór innej ścieżki zawodowej, a obecnie realizują swoje pasje.

Chórowi i Orkiestrze towarzyszyć będzie sopranistka Karin Wiktor-Kałucka - solistka Opery Krakowskiej.

Kierownikiem artystycznym wydarzenia jest Marek Walczak.

Na wydarzenie zapraszają organizatorzy cyklu Mistrzejowickie Impresje Muzyczne: Rada i Zarząd Dzielnicy XV Mistrzejowice, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.