Granice Nauki: Credo.science, czyli astrofizyk w czarnej dziurze

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 16 listopada 2017, 18:00

Profesor Piotr Homola opowie nam o projekcie CREDO

Uczestnik wykładu, niezależnie od posiadanej wiedzy i doświadczenia, będzie miał okazję do aktywnego włączenia się do badań prowadzonych w Cosmic-Ray Extremely Distributed Observatory (CREDO): międzynarodowym przedsięwzięciu naukowym poświęconym zgłębianiu tajemnic Wszechświata. Realizacja celów CREDO, jak i każdego innego projektu poświęconego poszerzaniu naszej wiedzy kosmologicznej, wymaga stawiania podstawowych pytań i wolnego od uprzedzeń poszukiwania odpowiedzi na nie, z czym wiążą się liczne trudności - metodologiczne i nie tylko. Wykład poświęcony będzie wprowadzeniu w projekt CREDO i badania promieni kosmicznych oraz zagadnieniom praktycznym i filozoficznym związanym z dokonywaniem odkryć w dziedzinie kosmologii.

Dr hab. Piotr Homola pracuje na stanowisku profesora w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Jest inicjatorem i liderem międzynarodowej współpracy naukowej Cosmic-Ray Extremely Distributed Observatory (CREDO) oraz założycielem Inkubatora Odkryć Naukowych.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.