Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 6 listopada 2017 - czwartek, 23 listopada 2017

Projekt Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II trwać będzie jeszcze niespełna miesiąc. Tym goręcej zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w krakowskich, listopadowych wydarzeniach Projektu.

Od 6 do 23 listopada 2017 przed Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie prezentowana będzie wystawa Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. Ekspozycja bazująca na zbiorach i zasobach
Wydawnictwa „Biały Kruk” oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie (współorganizatorów wystawy) odwołuje się do biografii, dorobku obu Świętych oraz do beatyfikacji (Kraków, 1983 r.) i kanonizacji (Watykan, 1989 r.) Brata Alberta przez Papieża-Polaka.

W dniach od 13 do 22 listopada 2017 w Białej Sali (ul. Totus Tuus 30 w Krakowie, wejście od strony księgarni) odbędą się projekcje filmu Małopolska. Miejsca serdeczne Jana Pawła II w reżyserii Krzysztofa Glondysa.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych oraz grupy zorganizowane, od poniedziałku do piątku. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia w celu umówienia konkretnego terminu pod nr telefonu tel.: 12 / 422 03 44 lub 12 / 619 87 87
(kontakt: Dorota Boczkowska, Dominika Jamrozy). Przewidziano 8 projekcji.

Zwieńczeniem Projektu będzie koncert wokalno-instrumentalny pod batutą Grzegorza Urbana - kompozytora, aranżera, pianisty, dyrygenta, muzyka na co dzień współpracującego z wieloma znanymi artystami (m.in. z Haliną Frąckowiak), kierownika muzycznego koncertu „Kolory Miłosierdzia” transmitowanego przez TVP1 i organizowanego z okazji kanonizacji Jana Pawła II przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, w kwietniu 2014 roku. W koncercie udział wezmą wokaliści: Małgorzata Szarek oraz Marcin Jajkiewicz – artyści młodego pokolenia, laureaci prestiżowych konkursów wokalnych. Wydarzenie odbędzie się w kościele górnym Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, 21 listopada 2017 o godz. 18.00.
Nieodpłatne wejściówki na koncert będzie można odbierać od 9 listopada 2017 r. w siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w godz. 8.00 - 16.00 (od poniedziałku do piątku) oraz od przyszłej niedzieli (od 12 listopada br.) w zakrystii Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

udostępnij

więcej

  • Na wszystkie wydarzenia: WSTĘP WOLNY!
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.