DKF Kropka: Niewinni czarodzieje

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 16 grudnia 2017, 18:00

DKF Kropka zaprasza na spotkanie niemalże walentynkowe... Ale przekornie, bo prezentowany film to Niewinni czarodzieje Andrzeja Wajdy!

„Niewinni czarodzieje” (97 minut) reż. Andrzej Wajda
Dramat psychologiczny, Polska 1960, wyst.: Krystyna Stypułkowska, Tadeusz Łomnicki, Zbigniew Cybulski, Roman Polański, Jerzy Skolimowski, Krzysztof Komeda.
Historia przypadkowego spotkania w barze młodego lekarza i dziewczyny, którzy przybierają wobec siebie pozę cynizmu i obojętności. Oboje prowadzą grę pozorów, podczas gdy w rzeczywistości są spragnionymi uczuć romantykami. Film wywołał szeroką społeczną dyskusję. Recenzje po jego premierze były skrajnie różne – od atakujących po afirmacyjne. Nie przeszkodziło to filmowi w zdobyciu dyplomu na MFF w Edynburgu w 1961 roku.

Andrzej Wajda powiedział o swoim dziele: „Niewinni czarodzieje” są dziś pewnie jednym z najbardziej obojętnych politycznie filmów, jakie zrealizowałem. Całkowicie inaczej oceniały go jednak władze z czasów Gomułki. Niewinny temat młodego lekarza, który lubi elastyczne skarpetki i dobre papierosy, posiada magnetofon i nagrywa na nim swoje rozmowy z dziewczętami, którego jedyną pasją jest gra na perkusji w jazzowym zespole Krzysztofa Komedy – okazał się bardziej drażliwy dla ideologów-wychowawców niż Armia Krajowa i powstanie warszawskie.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.