Wprowadzenie do techniki druku typograficznego

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 19 listopada 2017, 11:30

Litera, spacja, kompozycja, odbitka drukarska

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną narzędzia z pracowni zecerskiej, między innymi wierszownik, sztylet czy miarka typograficzna. Wspólnie obejrzymy wzorniki pism drukarskich i opowiemy o pracy w zecerni i giserni Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi. Uczestnicy warsztatów samodzielnie wydrukują przygotowany skład z ruchomych czcionek zamontowany w najmniejszej prasie drukarskiej typu BOSTON. Podczas części praktycznej, stworzymy kompozycję z literą w roli głównej w odniesieniu do archiwalnych plakatów do spektakli Tadeusza Kantora. Wykorzystamy elementy wycięte z gazet oraz odbitki z matryc graficznych.

Prowadzenie:
Distort Visual - kolektyw graficzny, który tworzą Aleksandra Ilkiewicz i Przemek Hoffer. Kolektyw skupia swoje działanie na pograniczu projektowania graficznego, typografii i sztuki drukarskiej z elementami typografii klasycznej i technikami warsztatowymi, między innymi drukiem płaskim i litografią. Od 2010 roku współpracuje z Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi. Realizuje projekty typograficzne, obejmujące proces odlewania czcionek, skład zecerski, druk, oraz ręcznie wykonaną oprawę introligatorską. Istotą działań kolektywu jest połączenie technik klasycznych z poszukiwaniami nowoczesnej formy w składzie tekstu i transformacji obrazu.

Na warsztaty obowiązują bilety, które można zakupić na naszej stronie internetowej lub w kasie Cricoteki. Nie prowadzimy rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona.

udostępnij

więcej

  • Bilet w cenie 5 zł obowiązuje zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Zasadą jest udział co najmniej dwóch osób (dziecka i osoby dorosłej), ale można również uczestniczyć w trójkach, czwórkach itd. Nie prowadzimy rezerwacji miejsc, o uczestnictwie w zajęciach decyduje kupno biletu.
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.