XIX Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 22 lipca 2018, 00:02 - niedziela, 29 lipca 2018

Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”, odbywający się latem w Krakowie, jest unikatem na skalę światową. Jako jedyny festiwal w Polsce skupia mistrzów tańca dawnego oraz liczne zespoły specjalizujące się w tańcu dworskim z całego świata.

Podczas trwającego tydzień tanecznego święta odbywają się liczne warsztaty, prowadzone przez wybitnych specjalistów, a także pokazy i spektakle w zabytkowych przestrzeniach miasta. Na rozpoczęcie i finał festiwalu prezentowane są wielkie widowiska plenerowe w wykonaniu Baletu Cracovia Danza wraz z zaproszonymi wybitnymi gośćmi. Przedstawienia te od 2000 roku przyciągają na dziedziniec arkadowy Zamku Królewskiego na Wawelu lub na Rynek Główny w Krakowie tłumy wielbicieli tańca i kultury dworskiej. Festiwal obfituje też w liczne wydarzenia towarzyszące – wystawy, wykłady, koncerty – które zawsze związane są tematem przewodnim danej edycji. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Romana Agnel.

Tegoroczny festiwal będzie mieć hasło Wojna o pokój. Czekają nas warsztaty z SZERMIERKI HISTORYCZNEJ prowadzone przez Mateusza Jabczanika oraz Indyjskiego tańca wojennego CHHAU, które poprowadzi mistrz w tej dziedzinie Rajesh Sai Babu. Nowością tegoroczną będzie też kurs KONTREDANSÓW francuskich. W tajniki tych tańców, jak i w taniec barokowy, wporowadzi Pierre-Francois Dolle. Ponadto pojawi się wspaniałe grono pedagogów: Barbara Segal (taniec angielski, taniec barokowy), Marie-Claire Bär Le Corre (taniec francuski), Ana Yepes (taniec hiszpański), Gloria Giordano (taniec włoski), Alaknanda Bose (Indyjski taniec Kathak), Leszek Rembowski (taniec polski). Nie zabraknie zajęć aktorkskich z pantomimy (Krzysztof Antkowiak) i komedii dell’Arte (Agnieszka Cianciara-Fröhlich).

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.