Ja i Mick Jagger, czyli małpy uciekły z wrzaskiem

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 22 kwietnia 2018, 19:00

Emocjonalny thriller Ja i Mick Jagger, czyli małpy uciekły z wrzaskiem Anny Mentlewicz inspirowany życiem Marianne Faithfull, jej karierą, jej porażkami i jej związkiem z Mickiem Jaggerem.

Spektakl inspirowany jest życiem Marianne Faithfull, w którym nieustannie przewijają się wątki: nieudanych relacji z mężczyznami, trudnej relacji z matką, uzależnienia od narkotyków. W historię wplątany jest romans i późniejsze małżeństwo z Mickiem Jaggerem. Opowieść koncentruje się na tym, jak młoda dziewczyna- córka austriackiej baronówny, wychowanka szkoły klasztornej postanawia rzucić wszystko dla życia muzyką, życia obok Rolling Stonesów, aby w życiu odnaleźć to "coś". Dalsze fragmenty to desperackie próby dotarcia do sedna istnienia poprzez eksperymenty z narkotykami, życie na ulicy. Monodram przeplatany jest piosenkami Marianne Faithfull (Broken English, Ballad of Lucy Jordan), jako że muzyka od zawsze stanowiła pewną ucieczkę dla Faithfull ów element wydaje się elementarny. Celowo historia życia byłej żony Jaggera opowiedziana jest z perspektywy młodej dziewczyny-anioła, duszę Marianne.

Grzegorz Kempinsky - absolwent reżyserii na PWSFTViT w Łodzi, wieloletni wykładowca wykładowca tej uczelni. Wychowany w Szwecji, przełozył na język polski m.in. „Pannę Julię” Augusta Strindberga, kilka sztuk Henninga Mankella i kilka Bengta Ahlforsa. Autor scenariuszy do filmów fabularnych, m.in.: „Rób swoje, ryzyko jest twoje” i seriali telewizyjnych „Czego boją się faceci, czyli seks w mniejszym mieście”,„Zostać Miss”, oraz spektakli teatralnych Teatru TV. Dyrektor artystyczny Teatru w Telewizji TVP Kraków i Teatru Kontrabanda w Krakowie.

Magdalena Kostrubiec - absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Grała na deskach: Teatru Muzycznego w Łodzi (I love NY), Teatru Palladium w Warszawie (Fame) , Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie , Teatru Żelaznego w Katowicach. Na swoim koncie ma także działania performatywne (Teatr ToTu we Wrocłąwiu). Obecnie związana z Teatrem Kontrabanda.

Anna Mentlewicz - autorka kilku sztuk teatralnych, takich jak: „Potrzymaj mnie za rękę”, „Pan Święto” i „Okno” (dramaty wyreżyserowane przez Waldemara Modestowicza dla Teatru Polskiego Radia), „Bilet powrotny” (tekst wyreżyserowany przez Janusza Kukułę dla Teatru Polskiego Radia), „Nasze muszkietery” (sztukę dla Teatru Polskiego Radia wyreżyserował Jan Warenycia), „Moja Billy” (monodram), „Kochany synu” (monodram w wykonaniu Elżbiety Czerwińskiej wyreżyserowany przez Remigiusza Grzelę.

Autor: Anna Mentlewicz

Reżyseria: Grzegorz Kempinsky
Magdalena Kosturbiec jako Maranne Faithfull 
Muzyka: Anna Ruttar

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.