Dzień Otwarty Opery Krakowskiej

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 16 grudnia 2017, 10:00-14:00

Każdego roku Opera Krakowska zaprasza zarówno widzów, jak i wszystkie zainteresowane osoby na Dzień Otwarty. W tym roku odbędzie się on 16 grudnia w godzinach 10.00-14.00. Dzień Otwarty tuż przed świętami Bożego Narodzenia to okazja, by oderwać się od przedświątecznego zabiegania i spędzić wyjątkowy, pełen radości i ciepła czas z rodziną w Operze Krakowskiej. Na gości czekać będzie wiele atrakcji, a sobotnie popołudnie w Operze będzie dobrą alternatywą dla wizyty w zatłoczonych centrach handlowych. 

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z pieczeniem pierników, którymi przyozdabiane są bożonarodzeniowe drzewka, dlatego wszyscy chętni będą mogli udekorować przyniesione przez siebie słodkości podczas warsztatów. Odwiedzający teatr  będą mogli także zwiedzić gmach Opery, a dostępne będą dwie trasy – rodzinna oraz ekstremalna, która w ubiegłym roku cieszyła się dużą popularnością.

Dzień Otwarty będzie też wyjątkową okazją do tego, by śpiewacy-amatorzy mogli spróbować swoich sił i zaprezentować się na Dużej Scenie Opery Krakowskiej podczas koncertu operetkowo-musicalowego Śpiewam w Operze. Każdy, kto chciałby wystąpić powinien wysłać zgłoszenie do 19 listopada 2017 na adres: marketing@opera.krakow.pl z informacją o utworze, który będzie wykonywał, dołączając nagranie mp3 lub link do YouTube’a oraz kilka zdań o sobie. Do udziału w koncercie zostanie zaproszonych maksymalnie 10 osób.

Poza tym zwiedzający będą mogli obejrzeć i przymierzyć kostiumy operowe, kupić w promocyjnej cenie plakaty z realizowanych na krakowskiej scenie spektakli, wziąć udział w pokazie technologii sceny czy pokazie Studia Baletowego „Baletowe inspiracje na gwiazdkę”. Opera Krakowska organizuje także warsztaty muzykoterapeutyczne dla dzieci „Muzyką namaluj Święta” oraz rodzinne śpiewanie kolęd wraz z Chórem Dziecięcym Opery Krakowskiej „Zaśpiewaj ze mną kolędę”.

W ramach cyklu „Spotkanie z Artystą” odbędzie się rozmowa z Marią Balcerek – artystką, która projektowała kostiumy do wielu spektakli Opery Krakowskiej. Wszyscy odwiedzający w tym dniu Operę będą mogli także wspólnie ubrać choinkę we własnoręcznie przygotowane i przyniesione ozdoby oraz wziąć udział w uroczystym zapaleniu światełek i składaniu życzeń.

Świątecznemu klimatowi sprzyjać będzie udekorowane wnętrze Opery oraz rozbrzmiewające dźwięki najpiękniejszych kolęd oraz serwowane w Opera Cafe świąteczne słodkości.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.