Leszek Możdżer & Holland Baroque

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 9 grudnia 2017, 19:00

Podczas tego koncertu zatarciu ulegnie bariera oddzielająca klasykę od jazzu, barokowe smyczki zabrzmią z improwizującym fortepianem, Bachowski fundament połączy się z jazzowym temperamentem – 9 grudnia w ICE Kraków wystąpią Leszek Możdżer i zespół Holland Baroque. Zabrzmi materiał skomponowany przez polskiego artystę na ich wspólną płytę Earth Particles, która ukazała się z końcem listopada.
Holenderska grupa o międzynarodowym składzie słynie ze znakomitych wykonań dzieł baroku, a zarazem poszukuje pomostu między muzyką dawną a współczesnością, łącząc XVIII-wiecznego ducha z piosenkami Jacques’a Brela, kompozycjami Nico Muhly'ego czy brzmieniem chińskiego shengu, na którym gra Wu Wei.
„Kiedy dostałem propozycję współpracy od Holland Baroque ensemble – opowiada Możdżer – poczułem dreszczyk emocji. Wiedziałem, że może być dobrze”. Naszym zdaniem jest lepiej niż dobrze – przekonajcie się sami! (Barbara Skowrońska)

udostępnij

więcej

  • Bilety: 80-180 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.