Dzieci z Dworca ZOO

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 18:00

Życie na haju

W połowie lat 70. XX wieku dwójka dziennikarzy niemieckiego „Sterna” – Kai Hermann i Horst Rieck – przeprowadziła serię wywiadów ukazujących wstrząsający obraz młodych ludzi z Berlina, którzy pozbawieni opieki i wsparcia popadli w narkomanię, alkoholizm i nędzę. Uniwersalna opowieść o uzależnieniu, braku przystosowania i ludzkiej bezradności wobec systemu stała się inspiracją do powstania spektaklu w reżyserii Sebastiana Oberca. „Nie każdy potrafi znaleźć nić porozumienia ze światem, z ludźmi, z samym sobą. Świat może być dobry, kiedy się dobrze przyćpa. Takie były dzieci z dworca ZOO” – tłumaczą twórcy. Premiera Dzieci z Dworca ZOO odbędzie się 11 listopada w Teatrze Barakah. W jednej z głównych ról zobaczymy Dawida Ogrodnika, jednego z najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia, znanego z takich filmów, jak Ostatnia rodzina, Chce się żyć czy Jesteś Bogiem.

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

autor: Christiane F. / tłumaczenie: Ryszard Turczyn
reżyseria: Sebastian Oberc
dramaturgia: Bartek Harat, Sebastian Oberc
muzyka: Adrian Konarski
aranżacja przestrzeni: Sebastian Oberc
choreografia: Iwona Olszowska, kostiumy: Monika Kufel
reżyseria świateł: Ana Nowicka
obsada: Paulina Michta, Paulina Napora, Ana Nowicka, Alina Szczegielniak, Ewelina Walczak, Roman Gancarczyk, Dawid Ogrodnik / Krzysztof Zarzecki / Maciej Charyton, Marcel Parysek, Dominik Stroka, Mikołaj Śmierzchalski, Damian Wierzbick

Czas trwania: 180 min

Premiera 11 listopada 2017

 

udostępnij

więcej

  • 60/40 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.