Bolesław Śmiały

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Uwaga! Spektakl odwołany!

Gra o tron

Historia konfliktu króla Bolesława II Szczodrego – zwanego również Śmiałym – z biskupem krakowskim Stanisławem ze Szczepanowa stała się inspiracją dla Stanisława Wyspiańskiego, który w 1903 roku napisał dramat ukazujący starcie dwóch władz: kościelnej i świeckiej. Ponad sto lat później Bolesław Śmiały zagości na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki. „Nasz spektakl jest o tym, co się dzieje z władzą, gdy ta czuje się zbyt pewnie i ma przekonanie o własnej nieomylności. Spór króla i biskupa, oparty na wzajemnej niechęci, doprowadził do wieloletniej utraty korony. W dramacie Wyspiańskiego zarówno Państwo, jak i Kościół cierpią na grzech pychy. Odnoszę wrażenie, że pycha władzy jest dziś nawet bardziej aktualna niż w średniowieczu” – mówi reżyser spektaklu Paweł Świątek, jeden z najbardziej utalentowanych reżyserów teatralnych młodego pokolenia. Premiera Bolesława Śmiałego 9 listopada.

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

Scenografię przygotowuje Marcin Chlanda, za muzykę odpowiada Dominik Strycharski, a w postaci dramatu wcielą się: Pola Błasik, Dorota Godzic, Marta Konarska, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Rafał Dziwisz oraz występujący gościnnie Michał Majnicz.

Premiera 9 listopada 2017

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.