Etnokalendarz – Domowe historie

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Etnokalendarz to cykl warsztatów rodzinnych skierowanych do dzieci oraz ich dorosłych opiekunów. Chcemy, aby comiesięczne spotkania były okazją do szukania odpowiedzi na ważne pytania, twórczych eksperymentów i podejmowania nowych wyzwań.  Zależy nam na rozwijaniu ciekawości i wrażliwości oraz poczucia, że każdy z nas swoimi codziennymi wyborami ma szansę realnie oddziaływać na życie ludzi w różnych częściach świata.

W tym roku zapraszamy na warsztaty, które czerpać będą z wiedzy i zasobów działu kultur pozaeuropejskich MEK oraz z zasobów muzealnych dotyczących wielokulturowości tutaj, w Krakowie. Chcemy włączyć do naszej opowieści tych, którzy na co dzień niekoniecznie grają główną rolę w ekspozycji stałej Muzeum Etnograficznego w Krakowie.

Wybierzemy się w podróże dalekie i bliskie, postaramy się też inaczej spojrzeć i na nasze najbliższe otoczenie. W sezonie 2017-2018 będziemy się starać poznać i zrozumieć różne sposoby życia, pracowania, organizowania przestrzeni i świętowania.

18, 19.11.2017
DOM – każdy wie czym jest i jak może wyglądać, ale czy na pewno? Kto wymyśla domy? Czy w każdym miejscu na Ziemi wyglądają one tak samo? Dlaczego jedne wznoszone są z drewnianych bali, inne lepione z błota, a jeszcze inne z worków wypełnionych piaskiem? Tajniki sztuki budowania i projektowania. Fizyczne właściwości różnych materiałów i „podkarpackie feng shui”.

Nie dokonujemy rezerwacji. Warsztaty prowadzimy do wyczerpania materiałów.

Honorujemy:
Karta Dużej Rodziny, KKR i KKR3+ – 30% zniżki

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.