Wyborcza na żywo!

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 14 października 2017, 16:00

W programie pokaz filmu Anki i Wilhelma Sasnali Słońce, to słońce mnie oślepiło. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami: Anką i Wilhelmem Sasnalami, które poprowadzi Małgorzata Skowrońska, dziennikarka Gazety Wyborczej Kraków.

Wydarzenie towarzyszy wystawie Nowy region świata, prezentowanej w Galerii Bunkier Sztuki od 9 września do 12 listopada 2017 roku.

SŁOŃCE, TO SŁOŃCE MNIE OŚLEPIŁO | THE SUN, THE SUN HAS BLINDED ME

reż. Anka Sasnal, Wilhelm Sasnal, Polska 2016, 74’

Festival du Nouveau Cinéma w Montrealu 2016: nagroda dla najlepszego pełnometrażowego filmu w konkursie Les Nouveaux Alchimistes

Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy 2016: udział w konkursie międzynarodowym

Główny bohater, Rafał Mularz, to obcy z wyboru. Nie postępuje według powszechnie przyjętych reguł. Jego wyobcowanie to kwestia życiowego wyboru, ucieczka od lęków, pragnień, marzeń i ambicji. Pewnego dnia spotyka człowieka o innym kolorze skóry, jeszcze bardziej obcego niż on sam – Obcego z definicji.

Film buduje portret nie tylko głównego bohatera, ale też współczesnego społeczeństwa, które zwykle wskazuje palcem wszelką inność, odmienność. Co tak naprawdę oznacza spotkanie z Obcym? To pytanie warto zadać tak w wymiarze jednostkowym, jak również w szerszym wymiarze społecznym szczególnie w czasach narastającego nacjonalizmu i ksenofobii w krajach takich jak Polska.

Film prezentowany z angielskimi napisami.

* Rezerwacja miejsc: spotkanie@krakow.agora.pl

 

udostępnij

więcej

  • wstęp wolny
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.